Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün kentsel dönüşümle ilgili olarak bilgilendirme toplantılarını sürdürdüğü açıklandı.

Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı Güncel
Yazılı bir basın açıklaması yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Kandemir, “Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İlimiz Maden ve Sivrice ilçelerinde 25.06.2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce vatandaşlara bilgilendirme toplantıları yapıldı. İlgili köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşların katıldığı toplantılarda, kentsel dönüşüm hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan çeşitli broşür ve kitapçıklar dağıtıldı.
 
Toplantıda; Kentsel Dönüşüme niçin ihtiyaç duyulduğunu, risk tespiti için nerelere başvurulacağı, tespit, yıkım, konut kredisi için hangi şartlarda, nasıl başvuru yapılacağı ve Kanun hakkında genel bilgiler verildi. 
 
Riskli binasını yıkıp yeni bir bina yapmak isteyen vatandaşlarımızın Çevre ve Şehircilik Bakanlığının anlaşmış olduğu bankalardan 10 yıl geri ödemeli ve konut başına 100.000TL ye kadar kredi alabileceklerine, binası yıkılan vatandaşların kirada oturmak istediği takdirde; karşılıksız 18 aya kadar 500 TL aylık kira yardımının yapılabileceğine değinildi. Ardından soru cevap bölümünde vatandaşlarımızdan gelen çeşitli sorular cevaplandırıldı. Bilgilendirme toplantıları diğer ilçelerde devam edecek” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom