İl Genel Meclisi Temmuz Gündemi

Elazığ İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Başkanlığı'nın Temmuz Ayı gündem maddeleri açıklandı

İl Genel Meclisi Temmuz Gündemi Güncel
Elazığ İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Başkanlığı’nın Temmuz Ayı gündem maddeleri açıklandı.
 
Yazılı bir basın açıklaması yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu gündem maddelerini duyurdu.
 
"1- Yoklama.
 
2- 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10. maddesinin (j) fıkrası gereğince, kurulacak komisyonların belirlenmesi ve üye seçimi.
 
3- Mülkiyeti Hankendi Belediyesine ait Hankendi Beldesi Yeşilkent Mahallesinde bulunan 1749 ada 6 nolu parselde kayıtlı 1705.92 m2 alanlı taşınmazın satışının yapılması ile ilgili olarak hazırlanan "Plan ve Bütçe Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
 
4- Kovancılar İlçesi Şenova Köyü Kepur Mevkiinde, 1095 nolu parsel üzerinde Ticaret Alanına yönelik çizdirilen, 2 adet 1/1000 ölçekli Mevzii İmar Planı ile ilgili olarak "İmar ve Bayındırlık Komisyonu" tarafından hazırlanan raporun okunarak konunun görüşülmesi
 
5- Karakoçan İlçe Merkezinde bulunan Fatih İlköğretim okuluna ek derslik yapılması ve Karakoçan ilçesine Meslek Lisesi yapılması konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
 
6- Kovancılar İlçesi Aşağı Mirahmet Köyünde kanalizasyon şebekesi yapılması konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Çevre ve Sağlık Komisyonu" raporunun okunarak konunun görüşülmesi
 
7- Merkez İlçe Pirinçci Köyünde kanalizasyon şebekesi yapılması konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Çevre ve Sağlık Komisyonu" raporunun okunarak konunun görüşülmesi
 
8- Maden İlçesi Işıkyolu Köy yolunun incelenmesi ile Maden İlçesi Bahçedere Köyü sulama tesisinin incelenmesi ile ilgili olarak hazırlanan "Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu" ve "Tarım ve Hayvancılık Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
 
9- Arıcak İlçesi Çevrecik - Yoğunbilek arasındaki yolun asfalt kaplama yapılması ile ilgili olarak hazırlanan "Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
 
10- Ağın İlçesi Yenipayam Köy yolunun incelenmesi ile ilgili olarak hazırlanan "Arge Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
 
11- Palu ve Kovancılar İlçelerinde inanç turizm potansiyelinin araştırılarak inanç turizminin geliştirilmesi konusu ile ilgili olarak hazırlanan "Turizm Komisyonu" inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi.
 
12- Dilek ve temenniler.
 
13- Bir sonraki toplantının gün ve saatinin belirlenmesi."
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom