Elazığ‘da Bir İlk ’Yaşam Koçu’

Trendy Sağlık Kliniği tarafından halkın hizmetine sunulmaya başlandı.

Elazığ‘da Bir İlk ’Yaşam Koçu’ Sağlık
Komplike olarak verilen Sağlık Bakanlığı ve FDI onaylı olan cihazlar ile hekim kontrolünde gerçekleştirilen zayıflama hizmetinde önemli bir rol oynayan Yaşam koçluğu desteği, kişinin beslenme alışkanlıklarını ve yaşam tarzını değiştiren bir hizmet olduğu için sonuca daha hızlı varılmasına sebep olduğu için günümüz insanının en çok tercih ettiği hizmetlerden biri haline gelmiştir. Yaşam stilini değiştirme ve beslenme alışkanlığı, sınav kaygısından kurtulma, aile terapileri, kişisel terapiler gibi birçok alt segmentte verilen hizmet Yaşam koçluğu ve Kişisel Gelişim alanında eğitim almış olan Şebnem Bıçak tarafından verilmeye başlandı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Trendy Sağlık Kliniği Yaşam Koçu Şebnem BIÇAK merak edilenleri anlattı.
 
Yaşam koçluğu nedir?
 
Yaşam koçluğu süreci tamamen organize ve planlı bir değişim sürecidir. Yaşam koçu kişilerin “Mevcut Durum ve Hedeflenen Durum” modeline göre davranış yol haritasını belirler.
 
Yaşam koçluğu belirli bir hedefi gerçekleştirmek için mevcut sürecin profesyonelce yönetimidir. Kişinin yaşamının her alanında denge sağlaması için verilen bir rehberlik hizmetidir. Koç, danışanının kendi bilgilerinin ya da birlikte çalıştığı kurum ile ilgili bilgilerin
 
doğru tespitini yapıp analiz eder. Danışanın kendi çözüm yollarını bulabilmesine yardımcı olur. Bir başka değişle hedefe giden yolda danışana profesyonelce yapılan yol arkadaşlığıdır.
 
Koçluk hedef gerçekleştirme ve performans arttırma sürecidir. Koç etkili yöntemler kullanılarak danışanların ve kurumların başarı ve performansları üzerinde ciddi bir artış gerçekleştirmeyi hedefler.
 
Yaşam koçu danışanın yani koçluk hizmeti alan kişinin yaşam alanında etkin bir hakimiyet düzeyine ulaşmasını sağlar. Kişi kendi hayatında sahip olmak istediği kariyer, özel yaşam, iş yaşamı, hobiler, sosyal hayat, para,sağlık gibi farklı konularda kendi durumu hakkında koçla beraber objektif tespit yapar. Kişi bulunduğu durumun farkındalığına varır. Yaşam koçluğu bütüncül bir çalışmadır. Hayatımızı oluşturan bu değerler kendi içinde denge halinde olursa kişi sağlıklı bir şekilde hedefini gerçekleştirir.
 
Danışan bu rehberlikle kendini heyecanlandıran ve yaşama bağlayan bir vizyon kazanır. Hedefler ve ihtiyaçlar belirlenir.
 
Trendy Sağlık Kliniğinde verilen Zayıflama hizmetine cihaz, diyetisyen ve hekim desteğinin yanı sıra verdiğimiz yaşam ve beslenme tarzını değiştirme yönündeki koçluk hizmetimiz halkımız tarafından çok beğenildi ve aldığımız sonuçlar referansında verdiğimiz hizmette tüm ekip olarak bizleri Trendy ailesini de son derece mutlu ve motive etmiştir.
 
Kişiye hedefini gerçekleştirirken kendi yeterliliklerini oluşturma noktasında yeteneklerini geliştirmesi için rehberlik yapılır. Koçluk sürecinde bir başka hedefte bu sürecin keyifli, kalıcı ve motivasyon içererek gerçekleşmesi amaçlanır. Danışanın ihtiyaç duyduğu konularda güçlendirilmesi NLP teknikleri uygulanılarak yapılır.
 
Koçluk sürecinde hedef gerçekleşene kadar koç danışana rehberlik yapar.
 
Kimler yaşam koçluğu desteği alabilir;
 
•Hayatı tam ve doyum verici yaşamak isteyenler.
 
•İçinden çıkılmayan durumları yaşayanlar.
 
•Hayat vizyonu ve hedefi olmayanlar.
 
•Hedefi olup da yeteri kadar inanç enerji ve cesareti olmayanlar.
 
• Hayatlarında olumlu bir gelişme olmayanlar.
 
•Sürekli aynı hayatı yaşamaktan zevk almayanlar
 
•İlişkilerinde daha başarılı olmak isteyenler.
 
•Dengeli ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyenler.
 
•Yaşamlarının lideri olmak isteyenler.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom