Şehir Hastahanesinin Temeli Atıldı

Elazığ Şehir Hastahanesinin Temeli Doğukent Mahallesinde Atıldı

Şehir Hastahanesinin Temeli Atıldı Sağlık
Doğukent’te gerçekleştirilen temel atma törenine Saülık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Şuay Alpay, Zülfü Demirbağ, Sermin Balık, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile davetliler katıldı.
 
Temel atma töreninde açılış konuşmasını Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak yaptı Koçak konuşmasında, “Elazığ bugün tarihi günlerinde birini yaşamaktadır. Bugün Elazığ’da son yılların sağlık alanında en büyük yatırımının temelini atıyor ve büyük bir mutluluk yaşıyoruz. İnşallah şehir hastahanemiz 5 yıldızlı otel konforunda olacak. Elazığlılara ne kadar hizmet etsek azdır" dedi."
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise yaptığı konuşmasında, “Bugün Elazığ’da sabırsızlıkla beklenen Elazığ Sağlık Kampusu’nun temelini atıyoruz. Bu dünyadan bu millete eserler bırakarak göçmeyi Rabbim bize nasip etsin. Biz Ak Parti’yi millete güvenerek kurduk. Ak Parti dünya siyasi tarihine geçecek başarılı hizmetlere imza atmıştır” dedi.
 
Konuşmaların sonrasında Bakan Müezzinoğlu Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ı ve Yüklenici firma yetkililerini sahneye davet ederek, kampus inşaatının en geç 29 Ekim 2015 tarihinde bitirilmesi için gereken her şeyin yapılması yönünde talimat verdi.
 
Daha sonra Elazığ Entegre Sağlık Kampusu’nun temeline ilk harcın dökülmesi için butona basıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom