Müezzinoğlu'dan Selmanoğlu'na Ziyaret

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Başkan Selmanoğlu'nu Ziyaret Etti

Müezzinoğlu'dan Selmanoğlu'na Ziyaret Siyaset
Bir dizi ziyaret ve tören dolayısıyla Elazığ'a gelen Sağlık Bakanı Dr Mehmet Müezzinoğlu, Elazığ Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye ziyaretinde bir açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu "Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nun Ak Belediyeciliğin güzel hizmetlerini Elazığ'da hayata geçirdiğini ifade ederek, kendisini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum" dedi.
 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Sağlık Bakanı Dr Mehmet Müezzinoğlu'nu belediye girişinde Başkan yardımcılarıyla birlikte karşıladı. Makam odasında Başkan Selmanoğlu'nun ayakta durmasını istemeyen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, koltuklardan birini yanına alarak Başkan Selmanoğlu'nun yanında oturmasını istedi.

BAŞKAN SELMANOĞLU HİZMETLERİNİ ANLATTI

Ziyarette Bakan Müezzinoğlu'na bir brifing sunan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, "Siz değerli Bakanımızı güzel şehrimizde gördüğümüz için son derece mutluyuz, belediyemizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz "diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sayın Başbakanımızın açılışını yaptığı bu hizmet binası başta olmak üzere şehrimize çok güzel hizmetler gerçekleştirdik. Tüm birimlerimiz bu binada tek çatı altında hizmet veriyorlar. Bunun yanı sıra 39 bulvarımız tamamlandı, alt yapı ve üst yapı işlemlerinin yanı sıra aydınlatmalarıyla birlikte hemşerilerimizin hizmetine sunuldu. Tıbbı sterilizasyon, geri dönüşüm tesisi, atık su arıtma tesislerimiz şuanda çalışır durumdalar. Yine muhtar ofislerimiz ve taziye evlerimiz, seralarımız, kadın spor ve sosyal merkezlerimiz, belediye sosyal ve spor tesisimizde şehrimize kazandırdığımız bir diğer hizmetlerimiz olarak dikkat çekmektedir." Dedi. 
 
Açıklamasında "Tarihi Harput mahallemiz ise belediyemizin ve özel idaremizin yaptığı çalışmalarla yeniden eski görkemli dönemine kavuşmuştur," diyen Başkan Selmanoğlu," bunların yapılması sürecinde değerli valilerimiz, milletvekillerimiz ve il başkanlarımızın önemli katkıları olmuştur, bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum" diyerek kültür park ile ilgili de Bakan Müezzinoğlu'na bilgiler verdi. Başkan Selmanoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
 
KÜLTÜRPARK, GALERİCİLER SİTESİ VE OTOGAR HİZMETE GİRİYOR
 
"Kültür parkımız 210 dönüm bir alanda yer alıyor ve Türkiye'nin dev projelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Bunun hayata geçmesinde Sayın Bakanımız Prof. Dr Veysel Eroğlu ve Sayın Başbakanımızın çok büyük destekleri olmuştur, kendilerine bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. Kültür parkımız içerisinde göletler, oyun alanları, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş alanları gibi çok önemli mekânlar bulunuyor, inşallah kısa bir süre içerisinde hemşehrilerimiz buradan yararlanmaya başlayacaklar" dedi.
Ziyarette Galericiler Sitesi ve Otogar ile ilgilide değerlendirmeler yapan Başkan Selmanoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı:
"Galericiler Sitemizin arsa sorunu da çözüldü ve ihalesi yapıldı. 104 adet iş yerimiz bu site içerisinde faaliyetlerine devam edecekler; bunun yanı sıra 180 dönüm alan üzerine kurulacak olan ve 30 dönümü otogar olarak hizmet verecek olan otogarımız da bir havalimanı görüntüsünde olacak."
 
BAKAN MÜEZZİNOĞLU: " BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM"
 
Başkan Selmanoğlu'nun ardından bir değerlendirme yapan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'na teşekkür ediyor ve kendisini tebrik ediyorum. Kendisi Ak Belediyeciliğin güzel örneklerini Elazığ'a kazandırmış. Türkiye Cumhuriyetinin Sağlık Bakanı olarak da Kültür park içerisinde planlanan 6 km'lik yürüyüş yolu, bisiklet yolları ve spor yolları ile bizlerin de amaçladığı daha çok hareket, daha çok spor düşüncesine de destek verilmiş ve Elazığ Belediyesi bunu şimdiden başlatmış, bundan dolayı da belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum istiyoruz. Temelini atacağımız hastanemize inşallah vatandaşlarımız ihtiyaç duymazlar ve sağlıklı günler yaşarlar. Biz sadece ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlarımızın sağlıkta en iyi hizmeti almasını amaçlıyoruz."dedi.
 
BAKAN MÜEZZİNOĞLU: " SELMANOĞLU SİYASETTE ÖRNEK BİR TUTUM SERGİLİYOR"
 
Konuşmasında Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nun "güzel ve örnek bir tutum sergilediğini" ifade eden Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "önümüzdeki dönem belediyede bir bayrak değişimi yaşanacağını buna rağmen Sayın Başkanın örnek ve dostça aday arkadaşımız ve teşkilatla çalışmalarını sürdürerek, milletin hasret kaldığı bir tablo sergilediğini belirterek bundan dolayı kendisini tebrik ediyorum." Dedi. 
Konuşmaların ardından Elazığ Belediyesi hatıra defterine duygu ve görüşlerini yazan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu tarafından günün anısına bazı hediyeler takdim edildi.
 
2010 yılında Bakan Müezzinoğlu ile birlikte kutsal topraklarda bulunduğunu ifade eden ve Bakan beyin kendisinin hac arkadaşı olduğunu hatırlatan Başkan Selmanoğlu, el dokuma seccade halı, 8 köşe kasket, çayda çıra figürü, Harput görünümlü rölyef ve yemeni'den oluşan hediyeleri de Bakan Müezzinoğlu'na takdim etti.
 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom