Sağlık Çalıştayı Devam Ediyor

“Engelli Bireyler için Hizmetlerin Geliştirilmesi” projesi çalıştayları devam ediyor.

Sağlık Çalıştayı Devam Ediyor Güncel
Çalıştayın bugünkü programında, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin ÇİFTÇİ,Dünya Saglık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Maria Cristina PROFİLİ,DSÖ Program Koordinatörü Dr. Ledia LAZERİ,SAĞLIK Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Uzmanı Seyhan ŞEN ve beraberindeki heyet Vali Yardımcısı Ercan ÇİÇEK eşliğinde Elazığ Toplum Ruh Sağlığı Merkezi,Elazığ Ruh Sağlığı Merkezi ve ZİÇEV Elazığ şubesini ziyaret etti.
Heyet daha sonra sivrice ilçesinde bulunan Hazar Baba Rehabilitasyon Merkezine geçerek burada düzenlenen “Elazığ Yerel Yönlendirme Komitesi Toplantısı’na” katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Ercan ÇİÇEK; Memnuniyetle görüyoruz ki ülkemizde bedensel ve zihinsel engelli vatandaşlarımız hakkında hem mevzuat bakımından hem de sahada güzel uygulamalar olmakta. Bu günkü bu toplantımızın temel konusu da engelli bireylerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi, engelli bireylerin almış oldukları hizmetlerin yükseltilmesi onlara hizmet veren personellerin kalifikasyonlarının artırılması. Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi ve yetkilileri ile iki gündür zihinsel ve bedensel engellilerle alakalı Elazığ da ve dünyada neler yapılabileceğini tartıştık. Genel hatlarıyla yapmış olduğumuz toplantılarda Sağlığın Sosyal Belirleyicileri, Yol Güvenliği, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar konularında paneller düzenledik. Bugünde Sivrice’de Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde “Elazığ Yerel Yönlendirme Komitesi Toplantısını” gerçekleştireceğiz.”dedi
.
Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin ÇİFTÇİ konuşmasında; “Yaklaşık dört yıldır devam eden bir projenin en önemli toplantılarından birini Elazığ'da gerçekleştirdik. Zihinsel engeliler ve psikiyatrik tanılı kişilerin Türkiye’de hem bakım hizmetlerinde hem sağlık hizmetlerinde topluma katılımı artıracak, toplumun içinde hayatın devamlılığını sağlayacak bir model oluşturmaya çalışıyoruz. Bu modelin nasıl olacağı konusunda en önemli iki paydaş Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir arada. Dünya tecrübesini alabileceğimiz yerde Dünya Sağlık Örgütü. Proje bu nedenle Dünya Sağlık Örgütünün koordinatörlüğünde başlamıştı Türkiye’ye çok güzel faydaları olduğundan projenin geldiği aşama bakımından çok önemli öneriler önümüze koyduğundan Elazığ’ı da çok önemseyerek ve Sayın Valimizin burada bulunmasını da bir fırsat bilerek Elazığ’da geldik.Elazığ da iki gündür düzenlediğimiz bu toplantılarla da Türkiye’ye bir model oluşturacağız.”dedi.
Toplantının sonunda Vali Yardımcısı Ercan ÇİÇEK Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin ÇİFTÇİ,Dünya Saglık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Maria Cristina PROFİLİ,DSÖ Program Koordinatörü Dr. Ledia LAZERİ,SAĞLIK Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Uzmanı Seyhan ŞEN’e Hazar Baba Rehabilitasyon Merkezinde tedavi gören hastalar tarafından yapılan el işi ürünleri hediye etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...