'Hükümet İstifa Etmelidir'

MHP Elazığ il başkanı Oğuzhan Demir Yolsuzluk iddiaları ile ilgili açıklama yaptı

'Hükümet İstifa Etmelidir' Siyaset
Demir, parti binasında düzenlediği basın toplantısında ‘17 Aralık operasyonu’ olarak adlandırılan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
 
Hükümet yetkililerinin suiistimallerinin 17 aralık operasyonunda deşifre olduğunu ifade eden Demir, “Yetimin, ezilmişlerin, garip ve gurebanın hakkını, hukukunu koruma iddiası ile iktidara gelen AKP hükümetinin yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet olaylarını nasıl organize ettikleri, başında tüy bitmemiş yetimin hakkını ıksırıncaya , tıksırıncaya kadar nasıl midelerine indirdikleri alenen ortaya çıkmıştır. 
 
17 Aralık operasyonu ile suiistimalleri deşifre olan hükümet yetkilileri, maalesef savunma pozisyonunda çıkıp, hırsızları, rüşvetçileri suçüstü yakalayan namuslu yargı mensuplarını ve polis amirlerini devlet içerisinde yerleşmiş çete olarak suçlamış, hırsızları yakalayanlara karşı operasyon düzenlemiştir. Çete olarak nitelenen soruşturmacılar, soruşturmanın selameti için bir bir görevden alınırken, ismi rüşvet ve yolsuzluk skandalına bulaşan bakanlar maalesef halen görevinin başında olup operasyonu amacından saptırmak için idari tasarruflarda bulunmaktadırlar. Söz konusu derin çelişkiye biran önce son verilmesi için ilgili bakanların derhal istifa etmeleri, soruşturmanın selameti açısından oldukça elzemdir. 
 
Asrın yolsuzluk olayının kapatılmaması ve yargı sürecinin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için sadece ilgili bakanların değil hükümetin de acilen istifa etmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Çünkü demokratik ülkelerde, bu tür yolsuzluklarda derhal istifa edilmektedir" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom