Açık başarısının sırrını açıkladı

Elazığlı hayırsever iş kadını Prof. Dr. Yasemin Açık, Doğa Kolejinde öğrencilere yönelik düzenlediği seminerde, başarısının sırrını açıkladı.

Açık başarısının sırrını açıkladı Güncel

Açık, konuşmasında, akademik ve sivil toplum örgütü faaliyetlerinin yanında iş yaşamında da aktif olarak yer aldığını ve yaptığı her işte başarılı hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği, Yaşam Boyu Kadın ve Üreme Sağlığı Derneği, Elazığ Iş Kadınları Derneği, Anadolu Girişimci İş Kadınları Dernekleri Federasyonu, Doğu Güney Doğu Anadolu Sanayici Iş Adamları Dernekleri Federasyonu-DOGUNSIFED, TÜRKONFED, Fırat Kalkınma Ajansı, Türkiye Halk Sağlığı Derneği Kurumu, Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği, AIDS ile Savaş Derneği, Elazığ Spor Kulübü, Elazığ Tenis İhtisas Kulübü  gibi derneklerde başkan ve yönetim kurulu üyelikleri yaptığını belirten Açık, ayrıca Ulusal Tütün Kontrol Kurulu Üyeliği (Sağlık Bakanlığı), Sigara Sağlık Ulusal Komitesi, İl Tütün Kontrol Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu`nda bilirkişi olarak görev yaptığını kaydetti.
 
Açık; Başarı Bir Yolculuktur :
Hayatta bir işi başarabilmek ve toplumda bir yerlere gelebilmek için çaba göstermek ve emek vermek gerektiğini vurgulayan Yasemin Açık, öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “Emek vermeden hiçbir şey kendiliğinden gelemiyor. Başarı bir yolculuktur. Bu yolculuk hepimiz için bir yolculuktur. Yolculukta önemli olan amacınızın, hedefinizin olması, ona kenetlenmeniz ve fedakarlık yapmanız. Amacınız ne kadar büyükse o kadar çok fedakarlık yapmak zorundasınız. Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir. Yeter ki nereye gitmek istediğinizi bilin. Önce amacımızı bileceğiz. Bu amaca kenetlenmemiz gerekiyor. Ardından potansiyelimizi bileceğiz ve amacımıza ulaşmak için tüm potansiyelimizi kullanarak çalışmamız gerekiyor.”

'Kararlı ve Cesur Olmalıyız'
Mutlaka hayal gücümüzü geliştirmeliyiz ve toplumdaki engelleri de aşmalıyız. Bu engeller algısal, duyusal ve kültürel engellerimiz olabilir. Tüm bunları mutlaka aşmalıyız. Ben yapamam, ben başaramam gibi kendimize zarar verecek duygular içerisine girmemeliyiz. Cesur olmalıyız. Denemeliyiz. başarı mutlaka arkadan gelecektir.

Seminerin ardından Prof. Dr. Yasemin Açık, Doğa Koleini gezerek öğrencilere ve öğretmenlere başarı dileklerini iletti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...