Alkol Gözlüğü Testten Geçti

Alkollü Araç Kullanmanın Etki ve Zararları Konulu Stand Açıldı

Alkol Gözlüğü Testten Geçti Güncel

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ve Karayolları Trafik Güvenliği Derneği’nin ortak çalışması ile 27-28 Aralık (Cuma-Cumartesi) tarihlerinde 14:00 ile 21:00 saatleri arasında Akgün Alışveriş Merkezinde alkollü olarak araç kullanmanın etki ve zararları konulu stant açıldı.

Söz konusu organizasyonda vatandaşlarımız “Alkol Gözlüğü” kullanmak suretiyle Alkolün sürücü üzerinde yarattığı olumsuzluklar hakkında bire bir tecrübe yaşadılar. Alkol gözlükleri; alkolün neden olduğu yavaş reaksiyon gösterme, görüşsel bulanıklık, derinlik ve uzaklık algısındaki güçlük, çift görme, el-ayak koordinasyonunun bozulması, karar vermede güçlük gibi sorunları simule eder, Bu sayede alkol gözlükleri, günümüzde alkolün neden olduğu zararların anlaşılmasında çok önemli bir eğitim materyali olmuştur.

Yapılan programda vatandaşlarımıza trafik kuralları hakkında bilgiler verildi. Mobese Kaza görüntüleri ,Emniyet kemeri ve hızla alakalı kısa filmler izledildi.

Etkinliğinlikte küçük çocuklarda unutulmadı.Küçük çocuklara boyama kitabı ve trafik işaretlerinin gösterildiği bilgilendirici cetvel verildi.Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği Programda en dikkat çeken ise alkollü gösteren gözlük oldu. Bir insanın 1,50 promil alkollü araç kullandığında neler yaşandığı takılan gözlükle gösterildi, Sahneye tek tek çıkan vatandaşlarımız alkollü bir sürücünün yaşadığı etkiyi gösteren alkol gözlüğünü takarak sahnede bulunan bulunan polis memurunun elindeki kalemi almaya çalışmaları, ortaya renkli görüntüler çıkmasına neden oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom