Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz

2014 yılı Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı ilan edilmiştir

Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz Sağlık
Yeni yıla sağlıklı bir yaşam tercihi adına daha hareketli bir başlangıç yapmak için  2014 yılı  Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı ilan edilmiştir. Bunun başlangıcı olarak da 29 Aralık 2013 Pazar günü belirlenmiştir.    
 
Fiziksel aktivitenin arttırılması sadece bireysel değil toplumsal bir sorun olup toplum tabanlı,çok sektörlü,multidisipliner ve kültürel yaklaşım gerektirmektedir.Dünya sağlık örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak,iyi uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak,yaşamın her alanında ve her yerde(okul,ev,işyeri)toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak,sağlık davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için 29 Aralık Pazar günü Akgün AVM’de  “Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz’’ sloganlı  stand açılmıştır. Halkın yoğun ilgi gösterdiği  standda broşür dağıtılarak.bilgilendirme yapılmıştır. 
 
Bu kapsamda Akgün AVM’de geçici olarak yürüyen merdivenler durdurularak toplumda fiziksel aktiviteyi artırmak, durağan hayat yerine hareketli hayat tarzını özendirmek adına farkındalık  oluştura bilmek amaçlanmıştır.

Sevdiklerinize en güzel hediyeniz kendi sağlığınızdır.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom