Tunceli'de Köye Saldıranlar Aranıyor

Tunceli'nin Kanoğlu köyüne yapılan silahlı saldırının ardından jandarmanın elde edilen deliller incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi.

Tunceli'de Köye Saldıranlar Aranıyor Güncel
Tunceli merkeze bağlı Kanoğlu Köyü'ne dün kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan silahlı saldırının ardından jandarmanın başlattığı soruşturma kapsamında elde edilen deliller incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da soruşma başlattığı olayla ilgili bölgedeki tüm güvenlik ve mobese kameraları incelemeye alındı.
 
Tunceli İl Jandarma Komutanlığı, Kanoğlu Köyü'nde bir evin uzun namlulu silahla taranması, köy evlerine rast gele ateş açılmasını araştırmak için özel birim oluşturdu. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı özel birimler, köydeki saldırının ve yaşanan olayların kimler, ya da kim tarafından yapıldığını detayları ile araştırıyor. Araştırma sonucu elde edilen deliller Ankara'daki jandarma kriminal laboratuvarına gönderildiği öğrenildi. Saldırı sırasında kullanılan silaha ait boş kovan ve mermi çekirdekleri de toplanarak, daha önce herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığını tespit etmek için Ankara'ya gönderildi.
 
Olay sonrası motosiklete binerek uzaklaşan kişi ya da kişilerin tespiti için de, eldeki en önemli delil olan motosikletin kime ait olduğu ve nereden geldiği konusu araştırılıyor. Motosikletin plakasının tespiti için soruşturma derinleştirilirken, bir iki gün içinde araç sahibinin tespit edilbileceği kaydedildi.
 
MOTOSİKLET KARAKOL ÖNÜNDEN GEÇMİŞ
 
Jandarma ekiplerinin yaptığı araştırmaya göre, Tunceli-Elazığ karayolunu kullanarak 27 Haziran günü saat 02.00 sıralarında, bir motosikletin Mazgirt Köpü Karakolu önünden geçtiği, motosikletin jandarmaya ait yol mobese kameraları tarafından tespit edildiği öğrenildi. Bu motosikletin olaydan sonra aynı yoldan geri dönmediği de tespit belirlendi. Motosikletin geldiği yöne dönmemesi ve farklı bir güzergah kullananarak bölgeden ayrılması üzerine Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne bir yazı yazılarak 27 haziran 2013 tarihinde il merkezi ile ilçe merkezlerinin giriş-çıkışlarındaki Mobese kameralarınca tespit edilen bütün motosiklet görüntüleri istendi. Elde edilecek görüntülerde jandarma kamerasına takılan motosiklet ile karşılaştırılacağı ve olayın failine ulaşılmaya çalışılacak. Jandarma ekipleri ayrıca Elazığ'ın Kovancılar İlçesi'nde 26 ve 27 haziran tarihleri arasında giriş çıkış yapan bütün motosiklet kayıtlarını da istedi.
 
Köye saldırının ne amaçla yapıldığı ve yapılmak istenen eylemin nedenini öğrenmek amacıyla çalışmalarını derinleştiren jandarma ekipleri, saldırganları yakalamak için 26 Haziran gece ve 27 Haziran 2013 günü Kanoğlu Köyü ile yakın bölgesinde yapılan bütün cep telefonu görüşmelerinin tespiti için de savcılıktan talepte bulundu.
 
EVLERE ATEŞ AÇMIŞLARDI
 
Tunceli Kanoğlu Köyü'ne, dün saat 03.50 sıralarında gelen motosikletli ve uzun namlu silahlı kişiler, 5 kişinin yaşadığı Beser Gürarslan'a ait eve önce girmek istemiş, eve giremeyince de evi uzun namlulu silahlar ile taramışlardı. Köy meydanındaki başka evlere de ateş açan kimliği belirsiz kişiler, daha sonra kaçarak kayıplara karışmıştı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom