Valilik Suriyelilere Sahip Çıkıyor

Suriyeli sığınmacıların daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla resmi kurumlar ve sivil toplum örgütlerinden oluşan bir kurul oluşturdu.

Valilik Suriyelilere Sahip Çıkıyor Güncel
Vali Ömer Faruk KOÇAK başkanlığında, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği kurul, Suriyeli sığınmacıların daha rahat şartlarda yaşamasını sağlamak için gerekli çalışmaları titizlikle yürüterek kurumlar arası işbirliğini en üst seviyede tutacak.
Vali Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ çalışmaları AFAD İl Müdürlüğü sekretaryasında takip ederek, Sosyal Yardımlaşma Vakfı,İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığınca tüm Suriyeli vatandaşları kayıt altına alacak.
Sığınmacıların Soğuk kış günlerini sıcak bir yuvada geçirebilmeleri için Elazığ Ticaret Sanayi Odası, Elazığ Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yardımlarıyla evler kiralanarak sığınmacılar buralara yerleştirilecek.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaşanan olumsuzluklardan etkilenen Eğitim çağı nüfusunun eğitimlerinin yarım kalmaması için oluşturulan etüt merkezi ve sınıflara yeni ilaveler yapılacak. 
İŞKUR Müdürlüğünce bir tarama çalışması yapılarak ilgili mevzuata aykırı olmamak koşuluyla çalışabilir durumda olanların istihdam edilmesi sağlanacak.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü tarafından resmi kurumlar ve STK’ların da desteği alınarak bir sosyal destek planlaması ve çalışması yapılacak, Ayrıca maddi sebeplerle dilencilik yapmak zorunda kalanlara yardım edilecek, dilenciliği alışkanlık haline getirenler kolluk birimlerince tespit edilerek bu alışkanlıkların bertaraf edilmesi ile ilgili sosyal çalışmalar gerçekleştirilecek bütün bunlara rağmen dilencilik ve kötü alışkanlıklara devam ettiği tespit edilen aileler veya kişiler hakkında yasal işlem yapılacak.
Ayrıca Suriyeli vatandaşların yaralarının sarılabilmesi için Ziraat Bankası Elazığ Şubesi'nde hesap açılarak Elazığlı vatandaşların yardım edebilmeleri sağlanacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom