Balık’tan Mevlit Kandili Kutlaması

Elazığ Milletvekili Sermin Balık Mevlit Kandili dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Balık’tan Mevlit Kandili Kutlaması Siyaset
Elazığ Milletvekili Sermin Balık Mevlit Kandili dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.
 
Balık mesajında; “İnsanlığa rahmet olarak gönderilen Âlemlerin efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin 1443. Yıl dönümünün feyzini ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Mevlit Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. İçinde bulunduğumuz bu zamanlar da, O'nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Peygamber Efendimizin ahlakı, erdemi ve yaşayış tarzı, hayatımız boyunca bizlere örnek teşkil etmelidir. Barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği hedefleyen; çatışma yerine, tüm insanlığın bir arada huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir dünya kurmayı emreden Peygamber Efendimizi sevmek ve onu örnek almak; onun, insanlığın huzuru ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak; davranışlarımızı onun örnek ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirmek önemlidir
 
Bu mübarek gün vesilesi ile bütün Müslüman kardeşlerimi tebrik eder, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğinin devamına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom