İletişimciler Prag Yolcusu

Necip Güngör Kısaparmak İletişim Lisesi öğrencileri proje çalışmaları kapsamında Prag'a gidecekler.

İletişimciler Prag Yolcusu Güncel
Necip Güngör Kısaparmak İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, hazırlanan proje çalışmaları kapsamında Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti Prag’a gidecek olan İletişim Meslek Lisesi öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol’u makamında ziyaret ettiler.
 
“Basılı Olarak ve İnternet Ortamında Yapılan Gazete ve Dergi Yayıncılığında Görsel Kaliteyi Artırıcı Teknik Öğrenilmesi ve Uygulanması” projesi kapsamında 18 Ocak – 09 Şubat 2014 tarihleri arasında Prag’da bulunacak 6 öğrenci ve bir öğretmen 3 haftalık süre zarfında hazırlanan eğitim programına ve planlanan kültürel gezilere katılacak.
 
Okul Müdürü Ali Canpolat’ın başkanlığında müdür Yeniyol’u ziyaret eden  öğrenciler Seyhan Yıldırım, Rabia Yazıcı, Melahat İrem Çöteli, Fatih Turan, Burak Ozan ve Serhat Özmen ile refakatçi olarak gazetecilik alanı öğretmeni Ayhan Arıkaya  projenin amacı ve Prag’da yapacakları çalışmalar hakkında İl Müdürü Yeniyol’a bilgiler verdiler.
 
Müdür Yeniyol öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “İletişim Lisesi öğrencileri olarak sizler gelecekte basın yayın ve medya alanında yönlendirici ve toplumu bilgilendirici kişiler olacaksınız. Kendi alanınızda hazırlamış olduğunuz bu proje ile yurt dışına çıkıyor olmanız, farklı kültürlerle ve farklı eğitim ortamları ile şimdiden buluşuyor olmanız sizler için güzel bir deneyim olacaktır.
 
Gazetecilik alanında eğitim alan değerli öğrencilerimizin bu tür çalışmalarla kendilerini geliştirmeleri ve ileriki yıllarda atılacakları meslek hayatlarında bu bilgi ve deneyimleri de kullanarak tarafsız, objektif ve sağlıklı bir gazetecilik hizmeti sunacağına inanıyorum. Bu vesile ile yapacağınız Prag gezisini en iyi şekilde değerlendirmenizi diliyorum” dedi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom