Çimento Fabrikası Mutlaka Taşınmalı...!

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, bugün bir basın açıklaması yaparak Çimento Fabrikasının mutlaka taşınması gerektiğni söyledi

Çimento Fabrikası Mutlaka Taşınmalı...! Siyaset
Doç. Dr. Bilal Çoban açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi;Sevgili hemşerilerim, daha önce Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak çimento fabrikasının ve devlet demir yollarının yer değişikliği ile ilgili bir kampanya başlatmıştık.
Elazığ Valisi Muammer Erol bize destek vermişti. Çimento fabrikasının yer değişikliği devlet demir yollarının güzergah değişikliği ile ilgiliydi. Bu kampanyamızın ikisinin de bir sosyolojik temeli vardı 7 tane mahallemiz bu iki olumsuz hizmetten çok kötü bir şekilde etkilenmekteydi, özellikle çimento fabrikasının varlığı kentleşmeye, tarıma ve insan sağlığına çok olumsuz etkileri olduğunu düşünmüştük.  Bu konuda bir dosya hazırlamıştık, yaklaşık 60 sayfalık bir dosyaydı ve bunu bir kampanyaya dönüştürmüştük, tabi biz çimento fabrikasının sadece yer değişikliğinden yanayız, kapatılmasından yana değiliz tabi ki ama bunun gündemde kalması ile ilgili yaklaşık 7 – 8 aylık çalışmamız olmuştu.
Bir noktaya kadar gelmişti ancak o noktada her nedense bundan vazgeçilmişti. Buradan sayın valimize seslenmek istiyorum, sayın valim çimento fabrikası ve devlet demir yolları şehrin kaderini olumsuz yönden etkileyen iki tane hizmet. Biz bu hizmetin Elazığ’da kalmasını ama yakın zamanda yer değişikliği ile Elazığ’a hizmet etmesinden yanayız. Çimento fabrikasında çalışan yüzlerce arkadaşımız var hepsiyle de gönül ilişkilerimiz var, ancak bu kentleşmeye ve şehirleşmeye olumsuz yönde etkileri tolere edilecek halden çıkmıştır. Özellikle tarıma olan zararları tartışılmayacak boyuttadır. İnsan sağlığını hiç konuşmuyorum en önemlisi insan sağlığına verdiği zarardır.
Özellikle uluslararası sağlık örgütünün bu konuda ki son aylarda çıkan raporları dikkate alındığında bunların mutlaka şehir dışına taşınması gerektiği ile ilgili çalışma sizden rica ediyoruz. İvedilikle yapılmasını rica ediyoruz. Biz sayın valimize bu konu ile ilgili daha öncede bilgi vermiştik. İl başkanımızla beraber ziyarette bulunduğumuzda ne kadar önemli olduğunu kendilerine anlatmıştık. Kendilerinin de duyarlı olduğunu biliyorum bu konuda bir çalışma yaptığını da biliyorum, unutmasın şehir bu konuda sayın valimin arkasında olacak korkmasın, sermayeyle mücadele gibi algılanmasın, biz sermayenin karşısında değiliz, sermayenin yanındayız ancak bu şekilde halkın sömürülmesinin de tamamen karşısındayız. Bu statükonun da karşında olduğumuzu sayın valimizin bilmesi lazım. Sayın valimize buradan biz destek açıklaması yapıyoruz, eğer bu arkadaşlarımızı masada tutabilirlerse, bizim önerilerimiz bu işin bitirilmesi yönündedir. 60 sayfalık dosyamızın 3 sayfası önerilerle doludur.
Sadece masada oturulacak ve masada bitecek. Bir yıllık karının karşılılığın da taşınma hiç kimseye zarar vermez. Çimentaş yetkililerine zarar vermez oturup bu konuyu ciddi anlamda şehir menfaati için konuşmalarını rica ediyoruz. Halkımız çok mustarip halkımız bu konuda çok sıkıntılar çekiyor. Çimento fabrikasının altında devlet demir yollarının dibinde 20 bin liraya evler satılıyor, yazıktır günahtır  bu Elazığ insanına özellikle dışarıdan aşırı derecede göç alıyoruz, bu göçlere sahipte çıkamıyoruz, sayın valimizin bu konuda bir an önce faaliyete geçmesini ve şehir halkının bu konuda aktifleşmesini istiyoruz ve şehir halkının da arkasında olacağını bilmesini istiyoruz. Bizde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı ve Milliyetçi Hareket Partisi yetkilileri de burada hepimiz arkasında duracağımıza söz veriyoruz. Özellikle bu işin masada bitirilmesini ve çözüme kavuşturulmasını arzu ediyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban, seçim çalışmasını Yahya Kemal Bulvarı, Namık Çitci Caddesi esnafını ziyaret ederek sürdürdü..
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom