Elazığspor

Elazığspor
Size soru yöneltsem. Elazığ’ın neyi meşhurdur diye? Cevapları duyar gibiyim yiyecek içecek giyecek tarih başlıkları altında sayısız şeyler söylenir muhakkak. Bu soruyu Elazığ’ı dışarıda en iyi tanıtan gündeme gelmesini sağlayan nedir şeklinde sorsam çoğunuzun aynı cevabı vereceğinden eminim. Tabi ki hiç şüphesiz Elazığspor diyeceksinizdir.
 
Tüm Elazığ Elazığspor’un arkasındadır. Tüm Elazığlılar takımının başkanıdır, yöneticisidir, teknik görevlisidir yani her şeyidir. Takım sadece onu yönetenin teknik patronu olanın ya da top koşturanların değil tüm şehrin ortak markasıdır.
 
Ne yazık ki bu marka son zamanlarda çok kötü bir imaja bürünmüş ligde aldığı kötü sonuçlar nedeniyle gerek yerel gerekse ulusal basında eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş durumda.
 
Elazığspor Selçuk ÖZTÜRK’ün yönetime gelmesi ile güzel bir yola girerek,  önce PTT 1. Lig’e ardından da Süper Lig’e yükselme başarısını gösterdi. Üst klasmana yükselmesi ile birlikte takımın içinde olduğu maddi sıkıntılar iyice ayukka çıktı. Başkan Selçuk ÖZTÜRK defalarca takımın içinde olduğu sıkıntıları gündeme getirerek gerek işadamlarından gerekse kamuoyundan destek istedi fakat bu desteği bir türlü bulamadı. Başkan Selçuk ÖZTÜRK’ün son Kanal E canlı yayınında yaptığı açıklamalar ise gerçekten yürek yaralayacak türdendi. Ev sahibi olarak Türkiye Kupası maçı oynayacak olan Elazığspor’un Elazığ’a gelmek için bir başka takımdan ricacı olarak kendi şehrine gelmeye çalışması gerçekten Elazığ için büyük bir prestij kaybına neden oldu.
 
Peki, Elazığspor’a kim sahip çıkmalı? Bu sorunun cevabı için sayfalar dolusu isim yazılabilir. Ama bu yazıda bu isim listesini oluşturmak yerine herhangi bir baskı olmamasına rağmen “BİZ ELAZIĞSPOR’UN YANINDAYIZ” açıklaması yapanlara yaptığı açıklamaları hatırlatmaya çalışacağız. Fakat bu hatırlatmayı Başkan Selçuk ÖZTÜRK’ün son dönemde dilinden düşürmediği bir cümle ile pekiştirerek hatırlatmayı daha uygun görüyorum.
 
29 Mart 2009 yerel seçimleri öncesi yapılan bazı açıklamalar:
 
AKP Elazığ Belediye Başkan Adayı M. Süleyman SELMANOĞLU (2009): “Biz her zaman Elazığspor’un yanındayız. Şehrin belediye başkanı olarak ya da bir Elazığspor sevdalısı olarak. Benim ne olduğum hangi makamda olduğum hiç önemli değil benim için önemli olan her zaman Elazığ ve Elazığspor olmuştur.
 
Elazığspor Başkanı Selçuk C. ÖZTÜRK (2 Ocak 2014 Günışığı Gazetesi): “4 defa valinin önderliğinde belediye başkanı, iş adamları ve sivil toplum kuruluşları ile önünde toplanıldı. Gelin yardım edin Elazığspor’u el birliği ile kurtaralım dedim ama kimse oralı olmadı.
 
MHP Elazığ Belediye Başkanı Enver ERDEM (2009): Elazığspor bu şehrin en önemli markasıdır ve biz de bu markanın daha da değerlenmesi için gereken tüm çalışmaları yapmaya hazırız.
 
Elazığspor Başkanı Selçuk C. ÖZTÜRK (2 Ocak 2014 Günışığı Gazetesi): Elazığ’ı mecliste temsil eden 5 Milletvekilimizi de arayarak bizlere yardımcı olmasını istedim ve yine isteyeceğim.
 
AKP Elazığ Milletvekili Zülfü DEMİRBAĞ (2012 Kanal 23 Detay Haber Programı) : “Ben futboldan pek anlamam ama Elazığspor’a Elazığ için sahip çıkmamız gerekiyor. Ulusal kanallarda Elazığ’ı en fazla gündeme getiren Elazığspor olduğundan, biz bu takıma sahip çıkacağız ve yapılması gereken ne ise onu yapacağız.
 
Elazığspor Başkanı Selçuk C. ÖZTÜRK (2 Ocak 2014 Günışığı Gazetesi):  Bu şehrin sahibi idarecileri milletvekilleridir. Dün bir yerle görüştük 4 Milletvekilimizi aradık mecliste toplantı var. 4 tane iktidardan milletvekilimiz var. Bunlar bir araya gelecek ve konuşacak. Çözülürse çözülür, çözülmezse birkaç gün içinde yönetim kurulu olarak belli kararlar alacağız.
 
AKP Elazığ Milletvekili Şuay ALPAY (2012 Kanal 23 Detay Haber Canlı Yayını): Ben sıkı bir Elazığspor taraftarıyım mümkün olduğunca maçlarını takip ediyorum. Bu takım bu şehrin en büyük değeridir ve bu değere hepimiz sahip çıkmalıyız.
 
Elazığspor Başkanı Selçuk C. ÖZTÜRK (2 Ocak 2014 Günışığı Gazetesi): Neyimiz eksik başka şehirlerden? Nedir şu halimiz 6 ocakta kampa girecek bir takımın başkanı çıkmış neler söylüyor. … Herkes rahat kimsenin umurunda değil. Bir biz diken üstündeyiz. O zaman bizde rahat olalım, işimize gücümüze bakalım. 2,5 yılda siyasilerden hiçbir destek görmedim. Biz bu şehirde yalnız bırakıldık.
 
Bazı karşılaştırmalar yaparak durumun ne olduğu noktasında tespit yapmak istedim. Hepimizin bir yorumu vardır Elazığspor ile ilgili. Kimimiz yönetimi, kimimiz futbolcuları, kimimiz teknik heyeti, kimimiz transferleri beğenmeyebiliriz. Ama bence eleştiri oklarını ilk etapta sayın başkana değil de sayın başkana destek sözü verip yanında olmayanlara onu yalnız bırakanlara yöneltmemiz gerekir.
 
Gaziantep maçı sonrası Selçuk ÖZTÜRK’ün bir açıklaması vardı. Şöyle diyordu sayın ÖZTÜRK “ Maçın devre arasında Gaziantepspor’lu futbolculara 500 bin TL prim verildi” Bu açıklamalar gündeme oturmuş ve uzun süre konuşulmuştu. Ama bizim bu açıklamadan almamız gereken ders bence şu: Öyle takımlar var ki 45 dakikada 500 Bin TL bulabiliyor fakat Elazığspor yönetimi göreve geldiği günden beri bu paranın 10 da 1’i kadar bile maddi destek göremiyor.
 
Teşekkür: Kanal Fırat yönetimine ve Spor Müdürü Sayın Sefehan ADIGÜZEL’e Elazığspor’a destek vermeye yönelik yaptığı programlardan ötürü teşekkür ediyorum. Elinde kısıtlı imkânlar olmasına rağmen Elazığspor’un yanında olan Sayın Arif ÇAKMAK’a da teşekkür edilmesi gerektiğini düşünyorum.
 
NOT: Ailesinden aldığı 2 lirayı Elazığspor’a bağışlayan küçük kardeşlerimiz, maaşlarına %100’den fazla zam yapan sayın milletvekillerimize örnek olmasını diliyorum.
 
SELAM VE DUA İLE
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom