Kaymakam Atasoy’a Başarı Belgesi Verdi

Kemal Atasoy’u başarı belgesi ile ödüllendirdi

Kaymakam Atasoy’a Başarı Belgesi Verdi Güncel
Türk İdareciler Derneği tarafından Karakoçan ilçesinde yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Vali Celalettin Tüfekçi Meslek Ödülüne layık görülen Karakoçan Kaymakamı Kemal ATASOY Vali Ömer Faruk KOÇAK tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.
İlçe girişinde Kaymakam Kemal ATASOY, Belediye Başkanı Nurettin ASLAN ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan  Vali Ömer Faruk KOÇAK burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.Karakoçan Belediyesi konferans salonunda düzenlenen ödül törenine Vali Ömer Faruk KOÇAK Vali Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ, il ve ilçe kurum kuruluş müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
 
İlçeye yapılan yatırımların anlatıldığı sinevizyon gösterisinden sonra kürsüye gelen Kaymakam ATASOY, Türk İdareciler Derneği tarafından 1972 yılından beri verilen bu ödüle geldiği günden beri hem şahsımıza hem de ilçemize desteklerini hiç esirgemeyen Sayın Valimizin çok büyük destek ve katkılarıyla layık görüldük. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. İlçemiz sınırları içerisinde 87 köy ve 58 mezra ile birlikte 150 yerleşim birimi bulunmakta olup, bu köylerimizin 50’ye yakını dağlık bir coğrafyada bulunmaktadır. Özellikle sorunları yerinde görmek için kış aylarına denk gelmesine rağmen bütün kurum amirlerimizle hem köylülerimizi yerinde ziyaret ettik hem de sorunlarını ilk ağızdan dinledik. Bu sayede problemlere anında müdahale etme imkânı bulduk. Mithat paşanın deyimiyle “Gitmediğin Yer Senin Değildir” prensibini ilke edindik. Ayrıca kurumlarımızla köy okullarımızı “kardeş okul” kampanyasıyla kardeş yaparak köydeki çocuklarımızın ve okullarımızın hem ihtiyaçlarını karşıladık hem de sen yalnız değilsin mesajını vermeye gayret ettik. Sayın Valimizin himmetleriyle Sarıcan Beldemizdeki gençlerimiz için vakit geçirebilecekleri, kurs alabilecekleri, sinema izleyebilecekleri, internet ve kütüphanesi ile birlikte 100 kişilik konferans salonu olan bir gençlik merkezimizin ihalesi bu hafta yapılıyor. Tüm bunların hayata geçirilmesinde hep desteğini esirgemeyen ve bize siz yürüyün arkanızda ben varım diyerek destek veren sayın valimize ilçemiz adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. ayrıca bu ödülü almamızda katkısı olan bütün ekip arkadaşlarımıza ve bizlere tebriklerini ileten bütün Karakoçan’lı işadamlarımıza, esnaflarımıza, muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza, kamu kurum personelimize teşekkür ediyorum. dedi.Vali Ömer Faruk Koçak ödül töreninde yaptığı konuşmada Hepimizin bildiği gibi iltifat marifete tabidir. İdareciler marifet sahibi olan insanları her zaman iltifata tabi tutmak göreviyle görevlenmiş olsalar da zaman zaman onlarında bu iltifatlara tabi olmaları gerekir. Karakoçan kaymakamımız Kemal ATASOY ‘u ilk tanıdığım günden itibaren Kaymakamlık yaptığım zamanları hatırlıyor ve o zamandaki duyduğum heyecanı onun gözlerinde görüyorum. Ben Kendisini bir defa daha tebrik ediyorum. Türk İdareciler Derneği başında benimde yanında kaymakam adayı olarak görev yaptığım ve mesleği kendisinden öğrendiğim Genel başkanı olan eski Valimiz Sayın Saffet Arıkan BEDÜK’ün olduğu gerçekten idarecileri yaptıkları işten dolayı titiz bir değerlendirme sonucu bu ödüle layık gören önemli bir kuruluş.
 
Bütün kaymakamlarımızın yaptığı işler bizim yaptığımız işlerdir. Bizler de yaptığımız işleri insanımızın her ferdinin mutluluğu, güvenliği ve huzuru içindir. Her insan bir kâinata bedeldir. Biz bütün kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, kamu kurumlarında görevli arkadaşlarımız görev yaparken tek tek her insanı aziz bilerek ve her insanın kâinata eşit olduğunu bilerek hizmet ediyor ve hizmet etmeye de devam edecekler. Bunun sonucunda da eğer bir insanın mutlu olmasını sağlarsak “Bir İnsanı Kurtarmak İnsanlığı Kurtarmak Gibidir” sözü gereği bir insanımızı mutlu edersek biz de mutlu olacağız.
 
Mülki idare amirlikleri geçici dönemler için insanlara hizmet etme imkânı verilmiş hizmet yerleridir. Eğer vatandaşımız bizim götürdüğümüz hizmetten dolayı problemi çözülerek daha mutu oluyorsa bizler vatandaşın gözünde daha aziz hale geliriz. Yoksa makamlarımız vatandaşlarımız ve bizim için zulüm yeri haline gelir. Dolayısıyla marifet dediğimiz şey aslında insana hizmettir onu aziz bilmektir. Bunu yapabilmek için de insanı sevmek gerekir. İnsanı sevmeden yaptığı işi sevmeden yapılan işler hem insanın kendine hem de hizmet ettiği insanlara zulümdür.Kaymakamımız Kemal ATASOY bu ödülü yaptığı çalışmalarla sonuna kadar hak etti. Kaymakamımızın bu başarıyı elde etmesinin temelinde de insan sevgisi var. Karakoçan’a daha önce geldiğimde de gördüğüm Kaymakamımız hizmet ettiği insanları seviyor, dolayısıyla hizmet edilen insanlarda onu seviyor. Bu ödüller verilirken insanların huzur ve güvenliğini sağlamaktan sosyal ve ekonomik problemlerinin çözümüne kadar birçok alanda yapılan hizmetler dikkate alınıyor.
 
Kıymetli Kaymakamımız bütün alanları kapsayan çalışmaları büyük bir ciddiyetle ve fedakârlıkla ele alarak analiz etmiş, nelerin yapılabileceği konusunda doğru kararlar vermiş ve insanlarla arasında güven ilişkisi kurmuştur. Eğer insanlar yöneticilere güven duyarlarsa onunla doğru iletişim kurarlarsa bir sinerji oluşur ve toplumun gerçek kapasitesi ortaya çıkmış olur. Biz idarecilerin bulunduğu pozisyon itibariyle yapmaları gereken en önemli şey insanların yaşadığı yaşadığı yerde kendini canından, malından ve temel insan haklarını kullanabileceğinden emin hissetmelerini sağlamaktır. Bu emanet sağlandığı ölçüde ekonomik gelişme sağlanır, insanlar mutlu olur. İnsanların kendini emin hissetmesi, adaletli bir yönetim altında olduğunu bilmesi her şeyin önünde gelir. Bu sağlandığı ölçüde de toplumlarda gelişmeler sağlanır. Bütün bunlar Türk İdareciler Derneği tarafından ele alınarak titiz bir çalışmadan sonra Sayın Kaymakamımıza “Vali Celalettin Tüfekçi Meslek Ödülü”  verildi.Sivil toplum kuruluşlarının burada toplum hizmetine bu kadar ilgi göstermesi ve bunu kamu aracılığıyla insanlara sunabilmesi aslında devlete ve onun temsilcisi olduğu insanlara güveniyle alakalıdır.
 
Kaynakları etkili ve verimli kullanarak, Karakoçan’ın kalkınmasına hizmet eden Kemal ATASOY kardeşimizin bu ödülü alması için kısa bir süre çalışmamıza rağmen yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı bu ödülü alması için teklifte bulunduk. Türk İdareciler Derneği de titiz bir çalışmadan sonra Sayın Kaymakamımıza bu ödülü verdi.
 
Bu ödül aslında sonuç değil bir başlangıç. Eminim ki görev süresinin geri kalan kısmında bu zamana kadar olduğu gibi başarılı çalışmalarını artırarak devam ettirecek. Ben kendisini ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum.kendisine hizmet edeni,kendisini seveni vatandaşımız gözünden tanıyor.Hiç kimsenin bu millete,bu insanlara yalan söyleme lüksü yok.bizler ne kadar vatandaşımızı seviyoruz desek de eğer sevmiyorsak bu gözlerimizden belli olur ve vatandaşımız, kendisini seveni severek, onunla bütünleşip sinerji oluşturarak hedefe doğru koşmayı başarır.ben Karakoçan halkına da kadirşinaslıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Vali Ömer Faruk KOÇAK tarafından Karakoçan kaymakamı Kemal ATASOY’a başarı belgesi ve plaket takdim edildi.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali KOÇAK , İlçeye kurulan MOBESE kameralarını inceleyerek İlçe Emniyet Müdürü İbrahim ARAL’dan bilgi aldı.
 
Karakoçan Kaymakamlığı tarafından SODES Projeleri kapsamında hayata geçirilen Hanımlar Konuk Evi’ni ziyaret eden Vali KOÇAK burada kurs gören bayanlar tarafından hazırlanan el emeği eserleri inceleyerek ilçe halkının sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için açılan spor salonunu gezdi. Daha sonra SODES Projeleri kapsamında ilçe halkının hizmetine kazandırılan Kalecik Barajına geçen Vali KOÇAK köy muhtarları ve ilçe esnafıyla bir araya geldi.
 
İlçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulunan Vali KOÇAK TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından ilçeye yaptırılacak olan 24 derslikli İmam hatip lisesi ve 200 yataklı yurt alanı ve hayırsever iş adamı Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali DUMANDAĞ tarafından yaptırılacak olan cami inşaat alanını inceledikten sonra ilçeden ayrıldı. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom