Şehit Fethi Sekin için koşuyorlar

İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin için Ege Üniversitesinde başlayan yol koşusuna 600 sporcu katıldı.

Şehit Fethi Sekin için koşuyorlar Güncel

Ege Üniversitesinin organize ettiği, İzmir Valiliği ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğünün de desteklediği “Kahraman Şehitlerimiz Adına Şehit Polis Fethi Sekin Yol Koşusu” adı verilen organizasyon start verdi. Başvuruların 27 Şubat günü saat 12.00’ye kadar sürdüğü koşuya 600 sporcu katıldı. Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi önünde bulunan şelaleden başlayan 11 kilometrelik koşu, İzmir Adliyesi önünden geçilerek tekrar Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi önünde son bulacak. Türkiye Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak düzenlenen koşuda başvurular ise ücretsizdi. Toplam 11 bin TL ödülün dağıtılacağı koşuda, kategorilerinde birinci olanlara 500, ikincilere 300, üçüncülere ise 200 TL verilecek. Etkinlik, “Fethi Sekin Anma Koşusu” adıyla önümüzdeki yıldan itibaren her yıl 5 Ocak’ta düzenlenecek.

“KENDİNİ FEDA ETTİ”

Erkeklerde 1. olan Ege Üniversitesi İklimlemdirme Soğutma Teknolojisi Bölümü öğrencisi Levent Ateş, “İlk defa şehit polis Fethi Sekin adına yarış düzenleniyor. Yarış her sene geleneksel olarak devam edecek. Bizler de sağlıklı olduğumuz sürece bu geleneği devam ettireceğiz. Organizasyon çok güzeldi. Biz bu yarışı başta şehit Fethi Sekin’in ailesi olmak üzere tüm şehit ailelerine armağan ediyoruz. Fethi Sekin’in şehit düştüğü yerden geçtiğimiz zaman duygu dolu anlar yaşandı. Oradan geçerken üzüntü ve gururu bir arada yaşadık. Allah ondan razı olsun ki kendini Türk halkı için, İzmir halkı için feda etti” dedi.

HÜZÜN VE GURUR BİR ARADA

Kadınlarda 2. olan Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünde okuyan Halime Karakoyun, “Şehitlerimiz için koştuğum için çok mutluyum. Kaybettiğimiz tüm askerlerimiz, şehitlerimiz için de çok üzgünüz. Şehit Fethi Sekin adına koşmam gurur verici” derken, erkeklerde 2. olan Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi Abdurrahman Gediklioğlu ise “Bu yarışın ilk defa İzmir’de yapılmasından gurur duyuyoruz. Fethi Sekin’in şehit düştüğü yerden geçtiğimiz anda üzüntü ve gururu bir arada yaşadık” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...