Aldığın Maçı Vermek!

Aldığın Maçı Vermek!

Spor Toto Süper Lig’de kalıcı olma adına Elazığspor, Karabükspor karşılaşması Elazığspor adına oldukca önem arzediyordu. Bu karşılaşmadan alınacak enaz 1 puan bile Elazığspor’un Lig’deki çıkışı adına oldukca önemliydi.

            Karabük’de oynanan karşılaşmada Elazığspor, Pape Sow’un oyundan atıldığı dakikaya kadar bir deplasman takımının yapacağı tüm gereksinmeleri yapmış, hatta karşılaşmanın ilk golünü atarak, 3 puana yakın olan taraf olmuştu. Pape Sow’un 63. dakikada oyundan atılması biranda sahada adeta rüzgarı tersine çevirdi ve Elazığspor kazanmaya çok yakın olduğu maçı rakibine teslim etti.

            Elbetteki Sow’a gösterilen kartta karşılaşmanın hakemi Özgür Yankaya, çok yanlı bir tutum ortaya koyarak adeta Elazığspor’un mağlup olmasını sağladı, fakat bu dakikada Pape Sow, rakibin yapmış olduğu tahrik’e kapılmaması gerekiyordu. Çünkü haftalar öncesinden futbol federasyonu, Elazığspor’u bu ligde istemediğinin sinyallarini futbolcularımıza verilen aşırı cezalar ile göstermişti. Elazığspor Yönetim Kurulunun, derhal futbol federasyonu ile görüşüp bu konuya çözüm bulması gerekiyor. Bizim, tabiri caiz ise federasyon tarafndan “fişimizin çekilip çekilmediğini” öğrenmesi lazım. Eğer Elazığspor’un işini masada bitirmişler ise bu kadar çırpınmamızın anlamı ne?

            Tabi her alanda olduğu gibi malesef, futbol federasyonunda da yöneticimiz olmasına rağmen, biz bu kadar sıkıntılar yaşıyor, hakemlerin gazabına uğruyorsak, burası oldukca manidar diye düşünüyorum!...

            Geride kaldı 15 hafta ve bizim mutlaka hemen üst grupta bulunan takımların içerisinde olmamız lazım ki stres ve sıkıntı yaşamadan bu süreci yürütelim. Yapılan transferler takıma iyi kötü bir katkı sağladı. Bu katkının devamının gelmesi için dış baskıları berteraf edip, teknik heyyetin elini güçlendirmek lazım. Bu dış etkilerden takımı koruya bilir isek, geride kalan 45 puanın, 25 puanını topladığımız taktirde ancak Süper Lig’de yolumuza devam edebiliriz.

            Şimdi, önümüzdeki Pazar günü kendi sahamızda Kayserispor ile hayati önem taşıyan bir karşılaşma oynayacağız. Bizim şehir olarak bu maça kilitlenip, Atatürk Stadyum’unu tıklım tıklım doldurmamız ve 90 dakika süre ile yapacağımız olumlu tezahüratlar ile takımımıza katkı sağlamamız lazım. Bu nedenle Elazığspor Yönetimi artık biraz harekete geçip takımın hakkını kukukunu aradıktan sonra, taraftarınıda olaya konsantre edip, herkesin Elazığspor etrafında kilitlenmesini sağlayıp ve biran önce bu sıkıntılı ortamdan kurtulmanın hesaplarını bir kezdaha masaya yatırması lazım.

En azından bundan sonraki süreçte kazandığımız maçları yapılacak küçük hatalar ile rakibe vermememiz lazım...

            

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom