Açılım İnşaat'ın Gurur Günü

atıkent - Sincan Metrosu düzenlenen görkemli açılış töreniyle hizmete başladı

Açılım İnşaat'ın Gurur Günü Güncel
Elazığ’ın önde gelen inşaat firmalarında Açılım İnşaat ve İspanyol Firması Comsa’nın ortak Girişimiyle yapılan Ankara Batıkent - Sincan Metrosu düzenlenen görkemli açılış töreniyle hizmete başladı.  Metro hattının normal süresinden bir yıl önce tamamlanmasından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yüklenici firmalara teşekkür etti.
 
Sincan Harikalar Diyarı'nda yapılan Ankara ve Türkiye için önemli olan bu açılış törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, Bakanlar, Milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Açılım İnşaat Sahipleri Sezai Açık, Mehmet Yalçın, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Gül, açılış töreni öncesi metronun koltuğuna oturarak, Batıkent-Mesa Durağı'ndan hareket eden metronun ilk sürüşünü gerçekleştirdi.
 
Başbakan Erdoğan: “Yüklenici Firmalara Şükranlarımı Sunuyorum”
 
Açılış töreninde kürsüye çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Hattın 11 ay önce açılması bir azmin sonucudur. Bugün Ankara için tarihi bir gün. İspanya başbakanına hoşgeldiniz diyorum. Medeniyetler ittifakı projesinde İspanya ile ortaklığımız her geçen gün artıyor. Bu projemize 155 ülke destek veriyor. Bu yılsonunda Keçiören metrosunun da açılışını yapacağız. Ankara metrosunu 67 km'ye çıkaracağız. Kızılay'dan Esenboğa'ya, Gar'a gidecek metro projelerimiz var. Biz laf değil icraat üretiyoruz. Ankara'yı ulaşımda da bir Avrupa şehri haline getireceğiz. Şu an aktarmalı devam eden seferler yakın zamanda direkt seferler başlayacak. Belediye Başkanımdan şunu rica edeceğim. Metro istasyonlarında katlı otopark rica edeceğim. Vatandaşımız arabasıyla gelsin park etsin metroya binsin. Benim vatandaşım bu mutluluğu inşallah yaşayacak. Metronun tüm Ankaralılara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesine, Ulaştırma Bakanlığına özellikle yüklenici firmalara şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise konuşmasında “metronun Ankara’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom