Havalimanı Girişine Köprülü Kavşak

Özendi, Elazığ Havalimanı kavşağına köprülü kavşak yapacaklarını söyledi

Havalimanı Girişine Köprülü Kavşak Güncel
Karayolları 8. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, Elazığ Havalimanı kavşağına köprülü kavşak  yapacaklarını söyledi.
 
Özendi, düzenlediği toplantıda taslak projeyi kamuoyuyla paylaştı. Proje tanıtım toplantısına projenin yapılacağı bölgedeki mülkiyet sahipleri ve çeşitli kurumlardan teknik personel katıldı.
 
Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, toplantıda yaptığı konuşmada, Havalimanı kavşağında zaman zaman trafik kazalarının meydana geldiğini, kazaları önlemek amacıyla köprülü kavşak projesinin zaruri olduğu kanaatine vardıklarını söyledi.
 
Bu konuda taslak bir proje hazırladıklarını belirten Özendi, “Malumuz olduğu üzere Elazığ havalimanı binasının yeri değişti ve yeni yapılan binayla beraber Diyarbakır yolundan giriş çıkış yapılmaya başlandı. Biz de geçici olarak mevcut kavşağımızı yaptık. Fakat yapıldı yapılalı bu kavşakta sürekli kazalar oluyor. Gerek valilikten, gerek belediyeden ve diğer kurumlardan bize sürekli talep geliyor, buraya güzel bir köprülü kavşak yapın diye. Biz de şimdilik ön proje dediğimiz bir proje hazırlattık. Yani kesinleşen hiçbir şey yok. Taslak bir proje hazırlattık ve kurum olarak diyoruz ki en ucuza mal edelim. Kimseye zarar vermeden, kimsenin yerini kamulaştırmadan bunu yapmak istiyoruz. Çünkü bizim kamulaştırma ödeneklerimiz çok kısıtlı. Yani oraya bir köprülü kavşak yaptığımız zaman, kavşağa harcadığımız paranın yaklaşık üç katını harcama lüksümüz yok. Burası da Elazığ Diyarbakır yolu, kıymetli bir yol. Şehrin en güzel yeri. Dolayısıyla kamulaştırma maliyetleri çok yüksek. Yani oradaki arazilerin değerinin çok yüksek olduğunu biz de biliyoruz. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar az arazi kamulaştırarak, kendi sınırlarımız içinde projeyi çizmeye çalıştık. Fakat ne kadar küçük tutarsak tutalım illaki yine birtakım yerler etkileniyor” dedi.
 
Projeyi, mahkeme yoluna gitmeden hak sahipleri ile anlaşarak hayata geçirmek istediklerini belirten Özendi, “Vaktimiz çok. Acele etmiyoruz. En ucuz ve en iyi projeyi hazırlayana kadar çalışmalarımız sürecek” dedi.
 
Daha sonra proje üzerinde açıklamalarda bulunan Özendi, projeden etkilenen mülk sahiplerinin fikirlerini aldı. Mülk sahipleri ise mağdur edilmemeleri halinde projeye destek vereceklerini söyledi. Bazı mülk sahipleri ise alternatif projelerin hazırlanması görüşünü savundu.
 
Toplantıda kesin bir karar ortaya çıkmayınca, Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi,  alternatif taslak projeler hazırlayacaklarını belirterek ileri bir tarihte tekrar toplanma kararı aldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom