ÇOBAN: “Yanlış anlaşıldım”

Anadolu Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Çoban, dernek olarak herhangi bir partiyi desteklemediklerini, her partiye eşit mesafede olduklarını bildirdi.

ÇOBAN: “Yanlış anlaşıldım” Güncel

Anadolu Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Çoban, dernek olarak herhangi bir partiyi desteklemediklerini, her partiye eşit mesafede olduklarını bildirdi.

Çoban, yaptığı açıklamada, bir siyasi partinin davetlisi olarak seçim bürosu açılışına katıldığını, ancak bunun yanlış anlaşıldığını belirtti.

Çoban, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Anadolu Alevi Kültür Derneği olarak üyeleriyle, yönetimiyle, siyasetten hep uzak durduk ve tarafsız davrandık ve hiçbir siyasetin ne arka bahçesi ne de ön bahçesi olmadık, olmamız da mümkün değil. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacaktır. Bu müstesna kurumun başkanı olarak bizleri teveccüh buyurup, toplantılarına çağıran ve bizlere değer veren partilerin davetlerine icabet etmek, katılmak ve kamu yararına bir iki cümle konuşmak bizi davet eden ilgili partiyi desteklediğimiz anlamına kesinlikle gelmemelidir. Çünkü mevcut siyasi partilerin tüm adayları hepsi birbirinden değerli olup, bu çizgide taraf olmak ne şahsıma ne de kurumuma hiç ama hiç yakışmayacağını kamuoyunun bilgisine sunar siyasi anlamda tarafsız olduğumuzu değerli halkımıza beyan ederiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom