2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı

2014 Yılı Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı İlan Edildi

2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı Sağlık
Halk Sağlığı Müdürlüğü 2014 yılının sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan edilmesi dolayısı ile etkinlikler düzenliyor. Elazığ halk sağlığı müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı uygulamaları kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmiş olup, bu kapsamda her ay düzenli olarak bir etkinlik düzenlenmektedir. Şubat ayı etkinliğimizde hedef grup olarak ev hanımları belirlenmiştir.
 
Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi Obezite Birimi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün işbirliği çerçevesinde bir uzman bayan Antrenör  eşliğinde Yakup KILIÇ Spor Salonunda bayanlara yönelik spor etkinliği düzenlendi.
 
Spor sonrası Diyetisyen Burçin AYGÜN bayanlara “Fiziksel Aktivite Neden Önemlidir? Fiziksel Aktivite Hangi Hastalıkları Önler.” konularında bilgilendirme yaptı.  Konuşma esnasında İnme, Osteoporoz, Kalp Damar Hastalıkları, Diabetes  Melitus, Hipertansiyon ve çağımız hastalığı Obezite ile ilgili bilgilendirme yaparak,  aktivitemizi artırmak için günlük yaşantımızda; asansöre binmek yerine merdivenle çıkmak, ineceğimiz durağın 2 durak öncesinde inerek yürüyüş yapmak gibi örneklere değindi.
 
Aynı zamanda fiziksel aktiviteyle birlikte sağlıklı beslenme de çok önemlidir. Diyetsiz Spor, Sporsuz Diyet olmaz. Yapmış olduğumuz bu faaliyette, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteyi günlük hayatımızda alışkanlık haline getirerek,  farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir" denildi.
 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom