Çoban; Bu Şehrin Ulaşım Planı Yok

Doç.Dr. Bilal Çoban Çalışmaları Kapsamında Minibüs Duraklarını Ziyaret Etti

Çoban; Bu Şehrin Ulaşım Planı Yok Siyaset
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, “Yeniden Elazığ” için hazırladığı projeleri açıklamaya devam ediyor. Bilal Çoban’ın bugün açıkladığı projeler arasında; Belediye Sağlık Hizmetleri Merkezi, Ölbe Vadisi Rekreasyon Alanı, Şire Pazarı Islahı, Kent Wireless ve Asfalt Yapım Şantiyesi gibi projeler bulunuyor.
 
Bir yandan da seçim çalışmalarına da yoğu bir tempoyla devam eden Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Bilal Çoban, TES-İŞ Sendikası’nı ziyaret etti.
 
Başkan Erdeniz Erdim ve TES-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Bilal Çoban, burada yaptığı değerlendirmede,  TES-İŞ Sendikası’nın Enerji, Su ve Gaz alanında çok önemli bir faaliyet yürüttüğünü belirtti.
 
Elazığ’ın suyun en pahalı illerden biri olmasına rağmen, vatandaşların sağlıklı su içemediklerini kaydeden Çoban, Elazığ’da 2012 yılında tamamlanacağı vadeliden Doğal Gaz’ın ise henüz %50’sinin ancak tamamlanabildiğini belirtti.
 
Yaşanan bu tür sıkıntılar nedeniyle, göreve gelmeleri durumunda Sivil toplum Kuruluşları ve Sendikalarla birlikte hareket edeceklerini sözlerine ekleyen Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, “Elazığ’ı beraber yöneteceğiz” dedi.
 
TES-İŞ Sendikası Elazığ Şube Başkanı Erdeniz Erdim ise yaptığı değerlendirmede, TES-İŞ sendikası olarak Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban’a başarılar dilerken, Bilal Çoban’ın tabanın ve halkın istediği bir Belediye Başkan adayı olduğunu ifade ede etti.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban’ın bir diğer durağı ise Doğukent Mahallesi oldu. Doğukent Minibüs Durağı’nı ziyaret eden Çoban, burada şoför esnafının sorunlarını dinledi.
 
Elazığ’ın bir ulaşım planının bulunmadığını kaydeden Bilal Çoban, Elazığ’ın vekil sayısının 5’ten 4’e düştüğünü ve bunun da Elazığ’ın küçüldüğüne işaret olduğunu belirtti.

Elazığ’ın bazı alanlarda muhakkak ki büyüdüğünü ancak bu büyümenin hiç de sağlıklı bir büyüme olmadığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, Elazığ’da hemen hemen tüm sektörlerde benzer sıkıntılar yaşandığını söyledi.
 
Minibüs sayısının çokluğundan şikâyetçi olan minibüs esnafları ise, Elazığ’ın komşu illerin nüfus olarak altında olmalarına rağmen, minibüs sayısının çok fazla olduğunu ayrıca güzergâhlarla ilgili olarak da hem kendilerinin hem de vatandaşların sıkıntılar yaşadığını belirttiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom