Çoban Sanayi Mahallesinde..!

Çoban, projeleri açıklamaya devam ediyor

Çoban Sanayi Mahallesinde..! Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, projeleri açıklamaya devam ediyor. Çoban’ın bugün açıkladığı projeler arasında; Şehir Girişlerine Kapı ve Tak’lar, Organik Ürün Pazarı, Kapalı Semt Pazarı ve Üzeri Spor Alanı olan “Paso” lar, Her Mahalleye Üstü Kapalı Halı Saha ve Üniversite Öğrencileri İçin Sosyal Merkez gibi çalışmalar yer alıyor.
           
Açıkladığı projelerin yanı sıra seçim çalışmaları kapsamında temaslarına da devam eden Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Bilal Çoban, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın davetlisi olarak sabah kahvaltısında işadamlarıyla bir araya geldi.

           

Programda değerlendirmelerde bulunan Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, toplantıyı tertiplemelerindeki amacın, yeni dönemde Belediye Başkanı olacak adayların, Elazığ’ın sanayisine dikkatlerini çekmek olduğunu kaydederek, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nin son 4-4,5 yıllık süreçte büyük bir atılım içerisinde olduğunu ve Mart ayından sonra Elazığ’da 30 ile 40 arasında fabrikanın temellerinin atılacağını belirtti.
           
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban ise yaptığı konuşmada, Elazığ Belediye Başkanlığı için 4 yıldır hazırlık yaptığını ve bu süreçte Elazığ için, “Büyükşehir, Pertek Köprüsü, Devlet Demiryolları Güzergâhı” gibi projelerin Elazığ Milletvekillerinin engellemeleriyle gerçekleşmediğini kaydederek, “Ben işte bu yüzden Belediye başkanlığına aday oldum” dedi.
           
Pertek’e yapılacak olan köprü ile Elazığlı sanayicilerin, 6 saate Karadeniz Limanı’na varacaklarını, Devlet Demiryolları güzergâhının değiştirilmesi ile alt kısımdaki mahallelerin hizmet alacağını, kaydeden Çoban, tüm girişimlerine rağmen mevcut statükonun bunu engellediğini ancak göreve gelmesi durumunda, bu projelerini muhakkak hayata geçireceğini söyledi.
           
Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Seçim iletişim Merkezi’nde, El-Cezire Türk TV muhabirleri ile bir araya gelen Doç.Dr. Bilal Çoban, televizyon ekibinin röportaj talebini yerine getirerek, El-Cezire Türk TV’ye röportaj verdi.
           
Akşam saatlerinde, Sanayi Mahallesi’nde Santral Caddesi üzerinde Kahvehane toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, burada yaptığı değerlendirmede, Şehirde gelecek umudunun kaybolduğunu, Sanayi Mahallesi’nde vatandaşların yürüyeceği kaldırım olmadığını, sokakların çukurlardan geçilmediği, çocuklara oyun oynayacak alan dahi bırakılmadığını kaydetti. Gençlerin, temizlikçilik ve güvenlikçilik hayalleri kurduğunu çünkü gençliğe başka seçenek bırakılmadığını belirten Çoban, mahallelilerin suçu başka yerde değil, kendilerinde aramaları gerektiğini söyledi ve “Çünkü siz her şeye seyirci kaldınız, tepki vermediniz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom