Beslenme ve Kalp Hastalıkları Konferansı

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay Elazığ'da

Beslenme ve Kalp Hastalıkları Konferansı Sağlık

Elazığ Valiliği tarafından organize edilen "Kilo Alma, Şişmanlık ve Bunların Yol Açtığı Hastalıklar ve Kalp Hastalıklarından Korunma" konulu konferans yapıldı.

Konferansa Türk Kardiyoloji Vakfı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu ve İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay konuşmacı olarak katıldılar.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Konferansta Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu kalp sağlığı ve hastalıkları, kalp rahatsızlıklarına neden olan etmenler ile bunlardan korunmak için yapılması gerekenleri anlattı.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ise vücutta aşırı kilo alınmasına neden olan beslenme yanlışları, insilün hormonunun neden olduğu tahribatlar ve insilünü kontrol altında tutulması için yapılması gerekenlere dikkat çekti.

Konferansın ardından Vali Yardımcısı Tarık Bahadır tarafından Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu ve Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’a plaket ve çiçek verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom