Şekerci; Hocalı İnsanlığın Katliamıdır

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan Hocalı Katliamına Kınama

Şekerci; Hocalı İnsanlığın Katliamıdır Güncel
26 Şubat 1992 Yılında Ermeniler ve destekçileri tarafından gerçekleştirilen Hocalı Katliamı toplumun çeşitli kesimleri tarafından kınanmaya devam ediyor.  

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu da yazılı bir açıklama yayınlayarak “Hocalı Katliamının etkilerinin hala devam ettiğini” belirtti.
 
Sivil Toplum Kuruluşları Platformu dönem sözcüsü Prof. Dr. Mehmet Şekerci,  “Hocalı Katliamının unutulmaması ve bunun kınanması yanında asıl üzerinde durulması gereken bu soy kırımın nasıl insanlık dışı bir şekilde ve vahşice yapıldığının tüm dünyaya bir kez daha güçlü bir şekilde haykırılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
 
Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşayan Azeri sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde katledilmesini lanetlediklerini belirten Prof. Şekerci; açıklamasında şu görüşlere yer everdi:
 
“Ermenilerin Hocalı’da 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere toplam 613 sivil Azeri kardeşimiz hayatını kaybetti. 1275 kişi de yapılan saldırı ve işkence ile yaralandı. Aradan 21 yıl geçmesine rağmen Hocalı Müslüman Türk dünyasının yürek yakan hicranı. Böylesi insanlık dışı katliamını lanetliyoruz. İnsan Hakları İzleme Örgütü; Hocalı Katliamı'nı Dağlık Karabağ'ın işgalinden bu yana gerçekleşen en kapsamlı sivil katliamı olarak nitelendirdi. Masum şehitlere Allah'tan rahmet, tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize başsağlığı diliyoruz " dedi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom