KETEM Faaliyetlerine Devam Ediyor

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü KETEM Birimi Faaliyetlerine Devam Ediyor

KETEM Faaliyetlerine Devam Ediyor Sağlık
Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü KETEM Birimi (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi), 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeni ile şubat ayı içerisinde eğitim ve halkımızda farkındalık meydana getirecek bir dizi faaliyetlerde bulundu.
 
İlk olarak Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik ve servis katlarında bulunan ilan panolarına günün anlam ve önemini vurgulayan afişler asıldı. 
 
Daha sonra poliklinikler katında bir stant kuruldu. Stantta kanserin tanımı, belirtileri, erken tanı ve tedavinin önemi, kanserden korunma yolları, Mide Kanseri, Meme Kanseri, Serviks Kanseri, Deri Kanseri ve Kalın Bağırsak Kanseri ile ilgili bilgiler içeren yaklaşık 1000 adet el ilanı dağıtıldı. Ayrıca KETEM’ in tanıtımı yapılarak, yapılan eğitim, muayene, tetkik ve tahlillerin ücretsiz olduğu belirtilerek bayanlar taramaya daveti edildi.
       
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmakta olan 62 sağlık personeline “Kanserle İlgili Genel  Bilgiler (tanım, belirti, risk faktörleri, korunma tedbirleri )” konulu  hizmet içi eğitim verildi. 
 
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisinde yatan hastalara ve refakatçilerine Kanser ve KETEM hakkında kısa bilgiler verilerek broşür dağıtıldı.
 
KETEM çalışanları tarafından Halk Eğitim Merkezi’nde 75 bayana “Meme kanseri,  Kendi Kendine Meme Muayenesi ve Serviks Kanseri”  konularında eğitim verildi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom