İşte Yanılmaz'ın Projeleri

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yanılmaz Projelerini Açıkladı

İşte Yanılmaz'ın Projeleri Siyaset

"Yanılmaz: Çözüm Planlarımız 30 Mart’tan Sonra Hayata Geçecek"

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz’ın Elazığ'ı 2023'e hazırlayacak "Marka Şehir Elazığ İçin" Çözüm Planları toplantısının birinci bölümü Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Oldukça yoğun bir katılımla düzenlenen Çözüm Planı toplantısına Devlet Eski Bakanı Ahmet Cemil Tunç, AK Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı, Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Eski İl Başkanları Mahir Sönmez, Ali Şerifoğulları ve Naim Toprak, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Yazılı görsel medya mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Elazığ'ın beş yıllık çözüm planını sunum eşliğinde açıklayan AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz, 8 başlık halinde Çözüm Planını basın mensupları ve Elazığ kamuoyuyla paylaştı.

Açıklanan çözüm planlarının tamamını 30 Mart'tan sonra hayata geçireceğini kaydeden AK Parti Adayı Yanılmaz, Çözüm Planı toplantısı sunumunda şunları kaydetti:"Marka Şehir Elazığ hedefimizi gerçekleştireceğimiz, Çözüm Planlarımızı açıklayacağımız bu toplantıya katılımlarınızdan dolayı, şükranlarımı sunuyorum. Hizmet aşkı ve Elazığ sevdası bizleri fazlasıyla heyecanlandırmaktadır. Bu heyecanla, bu aşkla yoğrulan Çözüm Planlarımızı, sizler duymak için ne kadar sabırsızlanıyorsanız, bizler de bu planları uygulamak için o kadar sabırsızlanıyoruz. Prangalarından kurtulmuş, ufku açık, gelecek nesilleri düşünebilen ve yaşadığı şimdiki zamanı kolaylaştıran Çözüm Planlarımızla Elazığımızı, bölgesinde adından söz ettiren, Marka Şehir imajını kazandıracaktır.

Çözüm Planlarımız sayesinde, sorunlar yumağı gibi görünen birçok konu, şehrimiz için yatırım ve gelişim avantajına dönüşecektir. Stratejik planları hazırlamak, yol haritası belirlemek, temel çalışma prensipleri oluşturmak, başarıya ve verimliliğe giden yolun temel argümanlarıdır.

Bizlerin bu kutlu hizmet yolundaki temel hedefi, planlı, programlı ve uygulanabilir Çözüm Planları ile şehrimize vizyon kazandırmaktır. Bu kutlu yolda en temel sermayemiz, düşünen ve çözüm üretebilen beyin gücümüzdür. Sadece düşünen değil, aynı zamanda düşündüklerini uygulayabilenlerin başarılı olabileceği gerçeğini göz ardı etmeden, hem düşünen hem de düşündüklerini uygulayabilen beyin gücümüz temel felsefemizi oluşturacaktır.

ÇÖZÜM PLANLARI YEDİ BÖLÜMDEN, 23 ARA BAŞLIKTAN OLUŞUYOR

Bu çerçevede çözüm planlarımızı sizlere 7 başlık altında sunacağım. Yeniden Yapılanma, Bilişim, Ulaşım, İmar ve Kentsel Dönüşüm, Çevre ve Altyapı, Kültür, Sanat ve Spor, Sosyal Çözüm Planları.

Yedi ana başlıktan oluşan çözüm planlarımız, aynı zamanda 23 ara başlıktan oluşmaktadır. Bu gün sizlerle, Yeniden Yapılanma, Bilişim ve Ulaşım ana başlıkları altında 8 çözüm planımızı paylaşacağım.

ELAZIĞ BELEDİYESİ

EKONOMİ GELİŞTİRME MERKEZİ (EBEGEM)

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIEBEGEM.jpg


Tüm hizmetlerimizin temel felsefesini oluşturacak, 5'er yıllık strateji planlarını hazırlayacağımız merkezimizin adı; Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi'dir.

İlimizin gelişme düzeyini dünya standartlarına ulaştırmak için atacağımız ilk adım, Belediye hizmetlerimizin tamamında bize bir nevi anayasa hükmünde yol haritası belirleyecek olan kuruluşumuz EBEGEM olacaktır. Elazığ halkına kazandıracağımız bu merkez tüm belediye hizmetleri ve şehrimizin problemlerine öncü misyonu ile çözümler üretecektir.

ELAZIĞ BELEDİYESİ ARAŞTIRMA MERKEZİ (EBAM)

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIEBAM.jpg

Elazığ Belediyesi bünyesinde hizmet veren tüm personelin, otokontrol becerisini kazanması ve hizmet içi eğitimler sayesinde KALİTELİ HİZMET üretebilmesi amaçlanmaktadır.

EBAM, Elazığ Belediyesinin, kurum içi-dışı yaşadığı problemler ve aksaklıklar belirlenerek, çözüm odaklı, vatandaşların istek ve taleplerine dayalı olarak, hizmet kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

ELAZIĞ KENT BİLGİ SİSTEMİ (EKBİS)

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIEKBİS.jpg

Günümüzde bilgiye olan ihtiyaç ve bilgiye ulaşımda gereksiz zaman kaybını önlemek, ‘’Muasır Medeniyetler’’ seviyesine ulaşmak için vazgeçilmez unsurdur. Sistemsizlik problemine kesin çözüm olacak bu sistem, aynı zamanda bünyesinde mühendislik, imar, temel hizmetler ve yönetimsel bilgilerini barındıracaktır.

Şehrimizin durumunu çağın gereğine uygun, hızlı, güvenilir ve gereksiz bürokrasiden uzak olarak ilgililerin hizmetine sunacak çözüm planımız, ELAZIĞ KENT BİLGİ SİSTEMİ kısaca EKBİS’tir.

EKBİS’ in amacı, şehrimizin istatistiksel bilgilerini dijital ortama aktararak, belediye hizmetlerini daha hızlı, adil, şeffaf bir hale getirerek hizmet verimliliğini artırmaktır.

Şehrimizin ilgili kurumlarının tamamının katılımı ile oluşturulacak bu sistemde arsa bilgileri, imar bilgileri, Numarataj bilgileri, altyapı bilgileri, demografik nüfus yapısı bilgileri, sosyal doku haritası bilgileri, doğalgaz- elektrik- telekom altyapı bilgileri, ruhsat bilgileri, kentsel ekonomi haritaları ve daha birçok bilgiler bu sistem sayesinde kontrol altına alınıp çabuk ulaşılabilir duruma getirilecektir.

EKBİS, Şahsa dayalı bilgi tekelini kırarak, bilgiyi sistem haline getirerek bu sayede kurumların işlevlerini hızlı ve doğru biçimde yapmasını sağlayacaktır.

AKILLI DURAKLAR VE ARAÇ TAKİP SİSTEMİ

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIAKILLI DURAK.jpg

Toplu taşıma sistemi güzergâhlarına güneş enerjisiyle çalışan emniyetli ve korunaklı akıllı duraklar inşa edilecektir.  Akıllı duraklara toplu taşıma araçlarının hat numaralarını, güzergahlarını,  varış ve hareket saatlerini gösteren bilgilendirme ekranları konulacaktır.  

Toplu taşım araçlarında bulunan araç takip cihazlarından alınan coğrafi konum bilgileri, GPRS üzerinden akıllı duraklara iletilecek, duraklardaki tahmini bekleme süreleri yolculara bildirilecektir. Akıllı duraklardaki monitörler,  istenildiğinde bilgisayar konsol yazılımı üzerinden bilgilendirme ekranı olarak da kullanılabilecektir.

Bu sayede ekrandan,  bölgede duyurulması istenilen ilan ve mesajlar yayınlanabilecektir.

Yolcu bilgilendirme ekranları modüler yapıları sayesinde her tür çevresel ortam koşullarına mukavim olacaktır. Akıllı durakta bekleyen bir yolcu, sistemdeki bir otobüsün, o durağa ne kadar uzaklıkta bulunduğunu, yaklaşık olarak ne kadar süre sonra durakta olacağını öğrenebilecektir.  Akıllı duraklar mekanik olarak uzun ömürlü olarak tasarlanıp tesis edilecektir.  Kablolu/Kablosuz haberleşme seçenekleri ve online çalışma seçenekleri ile Trafik Kontrol Merkezi ile iletişim sağlanabilecektir.

Kontrol Merkezinden, Araç Takip Sistemi ekranından tüm toplu taşıma araçlarının yerleri ve durumları anlık olarak tespit edilebildiğinden araçlar arası sefer aralıkları istenilen şekilde ayarlanabilecektir.

MODERN OTOPARKLAR SAYESİNDE

ŞEHİR MERKEZİNDE HAYAT DAHA KOLAY

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIELEKTRO MEKANİK ROBOT OTOPARK.jpg

Şehir Merkezindeki sıkışık trafiğe çözüm olarak, yer altı ve/veya yeryüzüne modern otomatik otoparklar kurulacaktır. Her türlü emniyet ve güvenlik sistemleriyle donatılan otoparklar sayesinde vatandaşlar, araçlarını emin bir şekilde otoparklara teslim edebileceklerdir.

AKILLI OTOPARK SİSTEMLERİ

1)Tam Otomatik Robot Otopark Sistemleri

2) Elektromekanik Otopark Sistemleri

1) TAM OTOMATİK ROBOT OTOPARKLAR

Tam otomatik robot otoparklarda araçlar,  kurulacak olan Otomasyon Sistemi vasıtasıyla istenilen otopark alanına otomatik olarak taşınıp park edilecektir.

Otoparklarda; Ücret ödeme noktaları, ışıklandırma, havalandırma, yangın koruma sistemleri ile her türlü emniyet ve güvenlik sistemleri tesis edilecektir.

OTOPARKA ARAÇ TESLİMİ;

Sürücüler,  otoparkın araç kabul alanına araçlarını park ettikten sonra aracını terk edecektir.

Sürücülerin araçlarını terk ettiği teyidini kabul alanı dışındaki start butonuyla başlatmasının akabinde otopark otomasyon sistemi vasıtasıyla araçlar,  park edileceği park bölgesine otomatik olarak sistem tarafından taşınacaktır

OTOPARKTAN ARACIN TESLİM ALINMASI;

Sürücüler araç teslimi için biletlerini okutup ödemelerini yaptıktan sonra Otopark Otomasyon Sistemi vasıtasıyla araçlar, otomatik olarak araç teslim bölgesine taşınacaktır.

Sistem, araçları teslim bölgesine güvenli bir şekilde taşıdıktan sonra sürücü aracına ulaşabilecektir.

2) ELEKTROMEKANİK OTOPARK SİSTEMLERİ

Şehrin en dar alanlarına Elektromekanik Otopark Sistemleri kurulacaktır.

Her tür Elektromekanik Emniyet Sistemleri ile donatılan Elektromekanik Otoparklar çok portatif yapıda olup kısa sürede şehrin farklı bölgelerine inşa edilebilecek ve istendiğinde istenilen yerlere de taşınabilecektir.

HARPUT’A AÇIK HAVA FÜNİKÜLER SİSTEMİ KURULACAK

“Harput, Dünya Turizmine Kazandırılacak”

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIFÜNİKULER.jpg

Tarihi Harput kentinin tanıtılması ve dünya turizmine kazandırılması amacıyla, yapılacak olan dönüşümlerden biride, Harput’a ulaşımın kolaylaştırılmasıdır.

Harput’ta yeterli otopark alanının bulunmaması ve tarihi kent merkezinin araç trafiğinden arındırılarak yayalaştırılması amacıyla Harput’a alternatif bir ulaşım sistemi kurulacaktır.

Toplu taşıma Ulaşım sistemleri ile entegre edilecek ve keyifli bir yolculukla Harput’a ulaştıracak olan bir Açık Hava Füniküler sistemi kurulacaktır. Füniküler sistemi vasıtasıyla; Harput'a hızlı, güvenli, Konforlu ve Elazığ'ımızı seyrederek keyifli bir ulaşım imkânı sağlanacaktır. Yüksek eğimli dağlık bölgelerde kullanılan Füniküler sistemi, bir Makaranın iki ucuna bağlanan raylı sistem araclarının karşıt ağırlıklarından yararlanarak hareket ettirilen bir toplu taşıma sistemidir.

Füniküler sistemi araçlarında, motor bulunmayacaktır. Araçları hareket ettiren Motor ve Makara sistemleri hattın uç istasyonlarındaki makine dairelerinde bulunacaktır. Makara sisteminin uçlarına bağlı olan iki adet çelik halat ile çekilen raylı sistem araçları, aşağı /yukarı karşılıklı olarak hareket edeceklerdir.  

•         Araç başına yolcu kapasitesi 30 kişi

•          Saatlik maksimum yolcu sayısı 450 kişi.

•         Yolculuk süresi 4 dakika olacaktır

•         Güvenli, Konforlu ve seyir imkânlı bir seyahat imkânı sağlanacaktır.

•         Tüm güzergâh, araçlar ve istasyonlar kamera sistemleriyle izlenebilecektir.

ELAZIĞ’A MODERN BİR TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ: ELBÜS

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIELBÜS.jpg

ELBÜS, Enerji ihtiyacını yol boyunca asılı olan elektrik hattındaki iki kablodan alan elektrikli bir toplu taşıma sistemi olacaktır. ELBÜS, Tahsisli bir yolda kullanılabildiği gibi karma trafikte de hareket edebilir. ELBÜS, şehir altyapısı normal araçların seyri için tasarlanmış ekstradan ray döşeme maliyeti gerektirmeyen, asfaltta yol alabilen en çevreci lastik tekerlekli araçtır.

Ø      Toplu Ulaşımın kalitesi artacak,

Ø      Güvenli ve konforlu ulaşım imkânı ile yolcu sirkülâsyonu artacak,

Ø      Turnike ve durak sistemi ile daha ulaşılabilir bir yapı oluşturulacak,

Ø      Filoya katılacak yeni araçlarla sürekli güçlendirme sağlanacak,

Ø      Şehrin yeni bölgelerine toplu ulaşım hizmeti sunma olanağı artacak,

Ø      Mevcut toplu taşım sistemi güzergahları ile entegrasyon sağlanacak ve mevcut toplu taşıma araçları daha etkin bir halde işletilecektir.

Ø      Elektrikli araçların kullanımı ile birlikte yakıt tüketiminde azalma sağlanacak,

Ø      Şahsi araç kullanan vatandaşların da toplu taşım araçlarına yönelmesi cazip hale getirilmiş olacaktır.

ELAZIĞ YENİ BAĞLANTI YOLLARI İLE ÖRÜLECEK

“70 Km Yeni Yol Ağı”

1-BASKİL BAĞLANTI YOLU:

Baskil yol ayrımından başlayarak Güney Çevreyolunda cezaevi kavşağına bağlanacak olan Baskil bağlantı yolumuz 1.219 mt dir.

2-TOFAŞ KAVŞAĞI BAĞLANTI YOLU:

Tofaş kavşağından başlayarak, Güney Çevreyolunda Eylül kavşağına kadar olan bağlantı yolumuz 1.516 mt. olup, üzerinde 6 adet kavşak bağlantısı planlanmıştır.

3- HAZARDAĞLI-STADYUM KAVŞAĞI BAĞLANTI YOLU:

Bu bağlantı yolumuz, Hazardağlı kavşağından bir kol, stadyum kavşağından bir kol olmak üzere iki koldan başlayıp, Sürsürü Mahallesi İmam Efendi Bulvarı bitiminde kesişerek devam edip Güney Çevreyoluna bağlanacaktır. 4.232 mt. Uzunluğundaki bu yolumuzda ayrıca 7 adet kavşak planlanmıştır.

4-İSTASYON BAĞLANTI YOLU:

Tren Garı önündeki istasyon kavşağından başlayacak olan bağlantı yolumuz Hicret Mahallesi'nden geçerek Güney Çevreyoluna bağlanacaktır. 2.517 mt. Uzunluğundaki yolda 3 adet kavşak planlanmıştır.

5-SANAYİ BAĞLANTI YOLU:

Terminal kavşağından başlayıp Aksaray Mahallesi'nden geçecek olan bağlantı yolumuzun 2.700 mt. Uzunluğunda olması ve 5 adet kavşaktan oluşması planlanmıştır.

KUZEY ÇEVREYOLU AÇILACAK

D:HABERLER26.02.2014 ÇÖZÜM PLANI TOPLANTISIKUZEY ÇEVRE YOLU - ŞEHİR KARAYOLLARI.jpg

Kuzey Çevre Yolumuz 3 etaptan oluşacaktır.

                  1.etap: Malatya Yolu Baskil kavşağından başlayarak Sarıçubuk Mevkiinden geçip Keban yoluna bağlanacaktır yaklaşık uzunluğu 1 km olacaktır.

                  2. etap: Keban yolundan başlayarak Harput'a kadar devam edecek olup toplam 13 km’dir.

                          3. etap: Harput’tan başlayarak Doğukent-Beyyurdu-Güneyçayır-Yurtbaşı istikametinden Bingöl yoluna bağlanacaktır. Toplam uzunluğu 20 km. olacaktır.

                  Üç etap tamamlandığında kuzey çevreyolu toplam uzunluğu yaklaşık 34 km. olacaktır.

                 
KUZEY İMAR YOLU:


Kuzey imar yolumuz Keban yolundan başlayarak Çaydaçıra-Safran-Fevziçakmak-Esentepe-Ulukent-Doğukent istikametinden Bölge Hastanesi Kampüsü yanından kuzey çevreyoluna bağlanacaktır. Ayrıca aynı yol kuzey çevreyolu kavşağından ikinci bağlantı ile Çatalçeşme-Karşıyaka istikametinden Cahit Dalokay bulvarına bağlanacaktır. Kuzey imar yolumuzun toplam uzunluğu 12.280 mt. Olacaktır. Kuzey imar yolumuz toplamda 7 adet kavşak olacaktır.

KUZEY İMAR BAĞLANTI YOLLARI:

1-Şahinkaya Bağlantı Yolu:

      Keban yolundan başlayıp kuzey çevreyoluna bağlanacaktır. Uzunluğu 2.593 mt. olup 2 adet kavşak olacaktır.

2-Nuralı-Safran Bağlantı Yolu:

      Yahya Kemal Caddesinden başlayarak kuzey imar yolundan geçerek kuzey çevreyoluna bağlanacaktır. uzunluğu 4.371 mt. olup 3 adet kavşak bulunacaktır.

3-Pertek Yolu Bağlantısı:

      Yunus Emre Bulvarından başlayarak, Pertek yolu rehabilite edilerek, kuzey imar yolundan geçerek, kuzey çevreyoluna bağlanacaktır. uzunluğu 3.852 mt. olup 2 adet kavşak olacaktır.

4-Makina İkmal Bağlantısı:

      Ahmet Kabaklı Bulvarından başlayarak kuzey imar yoluna bağlanacaktır. Uzunluğu 1.708 mt. olup 1 adet kavşak olacaktır.

      Bütün bu planladığımız yolların toplam uzunluğu 69.688 mt.dir. Ayrıca bu yollar üzerinde toplam 28 adet ana kavşak noktası yapılacaktır.


Ne demiştik inanmak yarı yarıya başarmak demektir. İnanıyoruz, başaracağız. Çünkü Elazığ’ımızı 70 km yeni yol ağı ile örerek, daima Elazığ, daima millet diyeceğiz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom