Defterdar Yıldıraner'den EBMC'ye Ziyaret

Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner'den EBMC'ye Ziyaret

Defterdar Yıldıraner'den EBMC'ye Ziyaret Güncel

Elazığ Deftedarı Erdoğan Yıldıraner ve defterdarlığa bağlı bürokratlar Elazığ Basın ve Medya Cemiyetini ziyaret etti. Ziyaretleri esnasında kazancın vergilendirilmesinin kutsallığına değinen Defterdar Yıldıraner, bu konuda vatandaşın bilinçlenmesi için basın mensuplarına büyük işler düşüyor dedi.

BASINA BÜYÜK İŞLER DÜŞÜYOR

Elazığ Deftedarı Erdoğan Yıldıraner ve defterdarlığa bağlı bürokratlar Elazığ Basın ve Medya Cemiyetini ziyaret etti. Ziyaretleri esnasında kazancın vergilendirilmesinin kutsallığına değinen Defterdar Yıldıraner, bu konuda vatandaşın bilinçlenmesi için basın mensuplarına büyük işler düşüyor dedi.

Çeşitli etkinliklerle kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle Elazığ Basın ve Medya Cemiyetini de kendilerine bağlı olan bürokratlarla birlikte ziyaret eden Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıdıraner, çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

KAYIT DIŞI İLE MÜCADELE

Haksız rekabete yol açan kayıt dışının ortadan kaldırılması için büyük bir çaba sarfettiklerini söyleyen Defterdar Yıldıraner, bu konuda vatandaşın bilinçlenmesi için basının da yardım etmesi gerektiğine inandıklarını söyledi.

HER ALIŞ VERİŞTEN SONRA FİŞ

Kalkınan bir Elazığ gelişen bir Türkiye için herkesin vergisini ödemesi gerektiğini de ifade eden Defterdar Yıldıraner, bu konuda vatandaşın bilinçli olarak yaptığı her alışverişin mutlak suretle faturasını veya fişini alması gerektiğini belirtti.

VERGİ BİLİNCİNİ GELİŞTİRME ZİYARETLERİ

Vergi toplama konusunda vergi bilincini geliştirmek için esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Yıldıraner, Elazığ’dan toplanan vergilerden giderlerin sadece yüzde 60’lık bir kısmını karşıladıklarını geri kalan yüzde 40’lık giderlerin ise bütçeden sağlanan yardımlarla bertaraf edildiğini belirtti.

YATIRIMLARI ELAZIĞ’A ÇEKMEK

Elazığ’ın sorunları ve çözüm yolları ile ilgili de birçok konunun konuşulduğu ziyarette, Elazığ Defterdarı bu konuda Elazığ basınına önemli işler düştüğünün altını çizdi. Özellikle dışarıdaki Elazığlı işadamlarının yatırımlarını Elazığ’a yapmalarını sağlamak için Elazığ Basın ve Medya Cemiyetinin bu konuyu gündemine almasını belirten Defterdar Yıldıraner, bu şehrin kalkınması için defterdarlık olarak kendilerine ihtiyaç duyulduğunda her türlü kolaylıkları sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

KOCA: HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M.Nafiz Koca’da Vergi Haftasını kendileri nezdinde kutlayarak bütün vatandaşların kazançlarını vergilendirmeleri hususunda kendilerine her türlü desteği vereceklerini söyledi.

DEFTERDAR VE BAĞLI MÜDÜRLÜKLER

Vergi Haftası münasebetiyle Elazığ Defterdarı öncülüğünde Elazığ Basın ve Medya Cemiyetine yapılan ziyarete, Gelir Müdür Vekili Güngör Dönmez, Personel Müdürü M.Fesih Yılmaz, Harput Vergi Dairesi M.Vekili Ahmet Çet, Hazar Vergi Dairesi Müdürü Ersel Çelik, Milli Emlak Müdürü Davut Avcı da katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom