İtfaiye Araç Filosunu Arttırdı

Başkan Selmanoğlu “ Araç filomuzun gücünü artırdık” dedi

İtfaiye Araç Filosunu Arttırdı Güncel
Elazığ Belediyesi olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmak ve can kaybıyla ile mal kaybını asgari seviyede tutmak için araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen törene katılan Başkan Selmanoğlu “ Araç filomuzun gücünü artırdık” dedi. 
Yeni alınan araçlarla güçlerine güç kattıklarını belirten Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün açıklamasına Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’na teşekkür ederek başlarken, yeni iş makinelerinin teknik özellikleri hakkında da bilgiler verdi. Başgün sözlerine şöyle devam etti:
“En son aldığımız itfaiye aracımız ile bir tane 18 metrelik afişi çok rahat bir şekilde astık. Araçlarımız çok kapasiteli araçlar, örneğin 6 ton su kapasitesi var ve 100 kilogram köpük kapasitesine sahipler, bunun yanı sıra 250 kilogramda kuru kimyevi toz ünitesi var. Yine 70 metreye su atan monitörümüz ve 20 metre mesafede araçları çekmeye yarayan halatımız ve aydınlatma direklerimiz mevcut. Bu yeni araçlarımızla İtfaiyemiz yangınlara müdahale etme de çok daha seri ve çok daha iyi olacaktır. Bundan dolayı size tekrar çok teşekkür ediyorum”
Başgün’ün ardından açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’da İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün’ün zaman zaman kendisini yeni araç almak konusunda sıkıştırdığını belirterek, daha önce de 39 metre yüksekliğe ulaşabilen bir aracı Elazığ Belediyesine kazandırdıklarını ve yeni araçların İstanbul’dan teslim alındığını kaydetti. Başkan Selmanoğlu sözlerini şöyle tamamladı:
 “Allah kullandırmayı nasip etmesin ve olumsuz durumlarla bizleri karşı karşıya bırakmasın ama bu durumlara karşı da hazırlıklı olmak gerekiyor. Yeni İtfaiye araçlarımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum, itfaiye çalışanlarımıza da kolaylıklar diliyorum.” 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom