Başbakan Elazığ'da Halka Seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Elazığ'da Mahşeri Kalabalığa Seslendi

Başbakan Elazığ'da Halka Seslendi Siyaset
"ŞEHİDİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM"
Bu yolda yalnız olmamanın gururunu yaşıyoruz. İmam hatipli bilesiniz ki başbakanınız sizlerle dim dik ayaktadır. Dün akşam uzman çavuş Musa Sumay şehit oldu. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum.
 
"GAKKOŞLARDAN AYRI YAŞANIR MI?"
Bu benim Elazığ'a 16. gelişim... Bu CHP'nin genel başkanı Elazığ'ın yollarını bilir mi? MHP'ninki bilir mi? Bunların işi gücü de yok. Biz hem başbakanlık yapıyoruz hem Elazığ'a da 16 kez geliyoruz. Çünkü biz dertliyiz dertli biz sevdalıyız sevdalı.Elazığ'dan, Gakkoşlardan ayrı yaşanır mı?
 
"KAYBEDERSEM ÇEKİLECEĞİM"
Elazığ'dan sesleniyorum... Eğer dürüstseniz eğer doğruysanız ey CHP'nin genel müdürü siyaset niye yapılır MHP'nin genel müdürü siyaset niye yapılır? Birinci olmak için yapılır. Seçimden bir numara olmak için yapılır. Batıda seçimi biri kazanamıyorsa pek durmaz gider. Şimdi soruyorum ben eğer bu seçimlerde partim birinci olmazsa genel başkanlıktan çekileceğim. Demek ki iyi yönetemedim. Ama şimdi diyorum ki CHP'nin genel başkanı eğer sen birinci olmazsan partiyi bırakıp gidecek misin? MHP'nin genel başkanı sen bırakacak mısın? Bırakamazlar... Çünkü bir kasetle geldi kasetle gideceği günü bekliyor. Diğeri de zaten ilk seçimlerde biz 34,5 ile birinci olduk MHP parlamentoya dahi giremedi. O günden bugüne koltuk sıcak bırakmıyor. Bırakamaz. Bunlar siyaset nedir bilmezler. Sadece hakaret ederler. İktidar oldu MHP DSP ANAP beş yıllığına geldiler 3 buçuk yıl kaldılar. Bırakıp gitti kaçtı. Niye bıraktın ya çalışsaydın ya. Bunların işi değil bu!

"DUA EDENLER VAR"
Şu anda sadece 81 vilayet değil Kahire Gazze Kudüs Bağdat Şam Halep Humus Saraybosna bizi izliyor. Akşamları döndüğümde inanın telefonla arıyorlar ve diyorlar ki bugün yine sizi izledik. Dünyanın en doğusundan en batısına kadar kardeşlerimiz bizi izliyor bizi... Ellerini semaya açıp Kabe'de Medine'de sizler için bizler için dua edenler var.
 
"YILLARCA EL PENÇE DİVAN DURDUNUZ"
MHP'nin genel başkanı bu arada yeniden matematik derslerine başladı. İktidar yüzde 51 ile geldi yüzde 51 ile gider diyor. Bilmiyorum anlıyor musunuz? Şu anda bizim yerel seçim yapıldığının farkında değil. Bu diyor cumhurbaşkanı olmayacak... Biz şimdi yerel seçim yapıyoruz. Gel 30 Mart'ı konuşalım. Şu 30 Mart'ı bir atlatalım sonra onları konuşuruz. Ayağının bağları çözülür diyor... Tayyip Erdoğan 40 yıldır siyasetin içinde koşuyor. Tayyip Erdoğan maraton koşucusu maraton. Geçen diyor ki hiç yere inmiyor. Sen şimdi uçma özürlüysen ben ne yapayım ya. Biz dünyayı dolaşıyoruz. Dünya Türkiye'yi konuşuyor. Türkiye artık gündem belirleyen bir ülke. Yıllarca batının karşısında el pençe divan durdunuz. Talimat verdiler siz de uydunuz. Şimdi oturuyoruz, konuşuyoruz, karar veriyoruz. Ama biz veriyoruz.
Biz siyasetin hesabını yapmışız. Bu hesabın da mimari millet. 12 yıldır anlayamadılar. Bundan sonra da anlayamayacaklar. Böyle giderse zaten okul bitmeden tasdiknameyi alıp gidecekler.
 
"ÇOCUKLARINIZI O OKULLARDAN ALIN"
Bu pensilvanyanın buradaki dershanelerine çocuklarınızı gönderiyorsanız alın. Ne olur alın. Bunlar yavrularımıza çocuklarımıza maalesef sadece hassasiyetlerimizin kutsallarımızın dışında eğitim öğretim veriyorlar. Neden? Çünkü farklı bir yaklaşımla bakıyorsunuz ki inanın yeni yeni tabular inşa ediliyor. Bunu siz yıkacaksınız siz. Bunların okulları var mı yok mu bilmiyorum Elaziz'de.. Varsa bunların okullarından da çocuklarınızı alın. Devletin okulları bize yeter. Hem para vereceksiniz hem de sizin bütün değerlerinize hakaret edilecek. Düşünebiliyor musunuz neler deniliyor. Miraç gecesi sevgili peygamberimiz Miraçtan iniyor ve kamyonete biniyor. Bunlar dağıtmış ya. Bunlara gereken dersin 30 Mart'ta verilmesi lazım. Bu millet için bu hak yolda verdiğimiz mücadele için çok kenetleneceğiz.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom