Yanılmaz Hürriyet Meydanında

Yanılmaz Düşündüğümüz Projelerimizi Kimseye Kiraya Vermeyeceğiz

Yanılmaz Hürriyet Meydanında Siyaset
Yerel seçimlere kısa bir süre kala seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz, Çarşı Mahallesi Seçim İletişim Bürosu’nun açılışına katıldı.
 
Cuma Namazı sonrasında Hürriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açılışta bir konuşma yapan AK Parti Adayı Yanılmaz, Elazığ'ın 30 Mart sonrası çözüm planlarıyla en güzel günlerini yaşayacağını ifade etti.
 
Seçim çalışmaları kapsamında her gün farklı mahallelerde hemşehrileriyle bir araya geldiğini belirten Yanılmaz, şunları söyledi: "Hürriyet Meydanı bir zamanlar şehrimizin en cazibe merkezlerinden biriydi ve şehrimize önderlik yapan ticaret erbaplarımızın bir arada bulunduğu bir alandı. 30 Mart sonrasında burada yapacağımız düzenlemelerle Hürriyet Meydanı yeniden eski günlerine geri kavuşacak. Yapacağımız yeni peyzaj düzenlemeleri sayesinde bu alanımız gözbebeği bir yer haline gelecek.
 
Göreve gelir gelmez Kuzey Çevre Yolunu açacağız ve yine Güney Çevre Yolu ana arter bağlantılarını da bir an önce bitireceğiz. Gerçekleştireceğimiz bütün bu çalışmalarla Elazığ gelişecek, kalkınacak, zenginleşecek ve bölgesinin kalkınmış bir ili olacak. Elazığımızın toplam mücavir alanı 21 bin hektardır. Bu mücavir alan Çevre Bakanlığı’nda onay beklerken bizler devreye girdik ve şehrin kabına sığmadığını bunu onaylamamalarını istedik. Şehrin Doğusundan Batısına - Kuzeyinden Güneyine gelişmesi için 25 bin hektar alan daha ilave edilecek böylece toplam mücavir alan 46 bin hektar olacak. 
 
Bütün bu çalışmalarla şehrin nüfusu artacak ve Elazığ bir milyon nüfusa ulaşacak. Şehrimiz esnafı da daha çok kitlelere ulaşacak.
Yapacağımız en önemli çalışmalardan biri de Kentsel Dönüşüm Projesi’dir. Elazığımız bir deprem bölgesidir.  Depreme dayanıksız olan binaları depreme dayanıklı hale getireceğiz. Çocuk oyun grupları, sosyal alanları olan yeni binalar yapılacak. Kentsel Dönüşüme Hürriyet Meydanı da girecek ve işyerlerimiz yenilenecek.
 
Elazığımızda devasa parklar ve meydanlar inşa edeceğiz. Valiliğin yanında Orman, DSİ ve Karayolları Bölge Müdürlükleri var, bu üç alan oradan kalkacak ve Botanik Park haline gelecek.
 
Hürriyet Meydanı için düşündüğümüz projemizi hiç kimseye kiraya vermeyeceğiz, belediyemiz bünyesinde işletilecek ve sizler huzur içinde gelip dinleneceksiniz.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom