Bilal Çoban'dan Suç Duyurusu!..

İçme Suyu Projesi Elazığ Belediyesi'ni 130 Milyon TL'lik zarara uğratacak

Bilal Çoban'dan Suç Duyurusu!.. Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, Hamzabey İçme Suyu Projesi ile ilgili Elazığ Belediyesi’nin 130 Milyon TL’lik zarara uğratılacağı gerekçesiyle, ihalenin iptal edilmesi için Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.   Çoban, Adliye Binası önünde yaptığı basın açıklamasında, bu ihalenin akıl almaz ve kabul edilemez olduğunu kaydederek, “Böyle bir ihale, Türkiye’de ilk kez yapılacak, biz Elazığ’ın hakkını kimseye yedirmeyiz” dedi.

Kamu İhale Kurumu’na da dilekçe ile başvuruda bulunduklarını kaydeden MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Bilal Çoban, ihalenin iptal edilmesini umduklarını belirterek, “İnşallah Elazığ, 130 Milyon TL kara geçecek” dedi.   Bir yandan da seçim çalışmalarını sürdüren Bilal Çoban, bu kapsamda Doğukent ve Sürsürü Mahallelerinde Seçim İletişim Merkezi açılışlarına katılırken, Gazi Caddesi’nde Pertek ve Bermazlılar ile Sarıçubuk Köyü’nde ise mahalle sakinleriyle bir araya geldi.   İlk olarak Doğukent Mahallesi’nde Seçim İletişim Merkezi açılışına katılan Çoban, burada yaptığı değerlendirmede, göreve gelmeleri halinde, Elazığ gençliğinin temizlikçi ve güvenlikçi olmak için kapılarda sıra beklemeyeceklerini kaydederek, vatandaşlardan 30 Mart’ta destek istedi.  

Daha sonra Gazi Caddesi’nde düzenlenen açık hava toplantısında Pertek ve Bermazlılar ile bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.   Ziyaretleri kapsamında Sarıçubuk Köyü’ne giden Çoban, köy halkı ile yaptığı toplantıda, 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde göreve gelmeleri durumunda Sarıçubuk Köyü’nün Mahalle statüsü kazanması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.   Ardından Sürsürü Mahallesi’ne geçen Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Bilal Çoban, burada düzenlenen törende Seçim İletişim Merkezi’nin açılışına katıldı. Vatandaşlara seslenen Çoban, 30 Mart’ın Elazığ için bir milat olacağını kaydederken, bu tarihte aynı zamanda Elazığ’ın geleceğinin de oylanacağını belirtti.  

Bu arada Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, dün akşam Vali Fahribey Seçim İletişim Merkezi’nde, önceki gün Tunceli’de şehit düşen Polis Memuru Ahmet Küçktağ’ın ruhuna Mevlid-i şerif okutuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom