Kılıçdaroğlu Elazığ'da Halka Seslendi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstasyon Meydanında Halka Seslendi

Kılıçdaroğlu Elazığ'da Halka Seslendi Siyaset
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Elazığ İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitinge katılarak Elazığlılara seslendi. Başbakan Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, “Bu iktidardan kurtulmalıyız” dedi.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu özel uçakla bugün Elazığ'a geldi. Partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, Tunceli'deki mitinge katılmak üzere otobüsle Tunceli’ye gitti.
 
Kılıçdaroğlu Kovancılar’a da giderek partisinin başörtülü Belediye Başkan adayı Halime Karakoç'a destek verdi. Kılıçdaroğlu vatandaşlardan başörtülü adaylarına destek istedi.
 
Kılıçdaroğlu daha sonra Tunceli’ye geçerek buradaki mitingde konuştu ve daha sonra Elazığ’a geçti.
 
İstasyon Meydanı’nda halka seslenen CHP lideri, hükümeti eleştiri yağmuruna tutarak, herkesi 30 Mart’ta sandıkta buluşmaya çağırdı. Konuşması sık sık “Başbakan Kemal”, “Hırsız Tayyip” sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu “Ben Elazığ’a “yolunu bulanlardan” hesap sormak için gelirim. Başbakan Elazığ’ı da soyacak. Elazığlılar buna izin vermez. Elazığ Belediyesi’nden birçok kişi hapisle yargılanıyor. Elazığ’ı soyacaklardı. Elazığ’a 6 katrilyon liralık yatırım yaptığını söylüyor. Ama götürdüğü daha büyük. Elazığ’da işsizlik yüzde 17. Bir şeylerin değişmesi lazım. Bu ülkede kul hakkı yemeyen bir siyasal anlayışa ihtiyacımız var. 30 Mart’ta haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracağız. Benim çocuklarımın yatak odalarında milyar dolarlar, kasalar yok. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez devleti soyan bir hükümetle karşı karşıyayız. Elazığ’ın vicdanına sesleniyorum: Artık gerçeği görün, kimin bu ülkeyi soyduğunu görün. Oy verenleri eleştirmiyorum ama devleti soyanları eleştireceğim. Ya helale ortak olun ya harama ortak olun. Bu iktidar gitmediği sürece bu ülkeye barış, huzur, iktisat gelmez. Ben vatandaşın hakkını korumak, yanlışları söylemek zorundayım. Başbakan Mısır’da ölen Esma için ağladı ama Berkin Elvan için ağladı mı? Bu ülkede hiç kimsenin burnu kanasın istemiyoruz. İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. Elazığ hak ettiği hizmeti alamadı. Baştaki götürürse buradaki belediye başkanı da götürür. Hem malı götüreceksin hem milletin karşısına çıkıp oy isteyeceksin. Var mı böyle bir şey? Hırsızdan alıp halka vereceğim. Türkiye Cumhuriyeti’ni soyan kişiyi artık bütün dünya biliyor. Türkiye’nin temiz siyaset sorunu var. Barış ve huzur içinde güzel günlere ihtiyacımız var” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom