Çanakkale Zaferi Elazığ'da Kutlandı

Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümü Elazığ'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı

Çanakkale Zaferi Elazığ'da Kutlandı Güncel

Çanakkale Zaferi’nin 99. yıl dönümü Elazığ’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Elazığ’daki kutlama ve anma etkinlikleri saat 09.30’da Vilayet önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene Vali Ömer Faruk Koçak, 8. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlet, askeri erkan, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından burada ki tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliklerine daha sonra Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ekrem Cengiz, “Çanakkale’de toprağa düşenler, şimdi sadece sınırlarımız içerisinde değil, dünyanın dört bir yanında bu ruhu diriltmek üzere dipdiri ayaktadırlar. Bu destan ruhuna hepimiz sahip çıkalım. İşgalci güçler, haçlı zihniyeti dün olduğu gibi bu günde emellerinden vazgeçmemişlerdir. Sadece taktik değiştirmişlerdir. Bu anlamlı günü en iyi şekilde sizlere sunmak için azami gayret gösterdik.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom