Selmanoğlu'ndan Nevruz Mesajı

Başkan Selmanoğlu Nevruz Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı

Selmanoğlu'ndan Nevruz Mesajı Kültür
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Nevruz dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Nevruz'un toplumu kaynaştırıcı yönüne dikkat çeken Başkan Selmanoğlu, "Bir coşku ve heyecan günü olan Nevruz, toplumumuzun ayrışmasına ve çatışmasına değil, kaynaşmasına ve dayanışmasına katkıda bulunmalıdır" dedi. 
 
Mesajında Nevruz Bayramı'nın milletimizin sahip olduğu ve kuşaktan kuşağa aktararak bugünlere kadar yaşattığı önemli kültür değerlerimizden olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, hızlı toplumsal değişimlerin yaşandığı günümüzde kültürel değerlerimizi yaşatmanın ve bu değerlerimizi gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarmanın öneminin arttığını ifade ederek şu görüşlere yer verdi: 
 
“Baharın ilk günü, 'Yeni gün' anlamlarına gelen Nevruz, kültürümüzde, başta Anadolu olmak üzere Orta Asya ve Kafkaslar gibi çok geniş bir coğrafyada "Bahar Bayramı" olarak kutlanır. 
 
Nevruz Bayramı, milletimizin sahip olduğu ve kuşaktan kuşağa aktararak bugünlere kadar yaşattığı önemli kültür değerlerimizden birisidir. Nevruz Bayramı gibi geleneklerimiz köklü bir millet olma gücümüzü vurgulamaktadır. Hızlı toplumsal değişimlerin yaşandığı günümüzde başta Nevruz olmak üzere kültürel değerlerimize sahip çıkmanın ve bu değerlerimizi gelecek kuşaklara sağlıklı biçimde aktarmanın önemi artmıştır. 
 
Bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın, Nevruz Bayramı'nı kutluyor, Nevruz'un huzur, barış ve mutluluğun egemenliğini hissettirdiği, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom