Türkeş'den EBMC'ye Ziyaret

Tuğrul Türkeş; Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti'ni ziyaret etti

Türkeş'den EBMC'ye Ziyaret Siyaset

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti (EBMC) Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Koca ile yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Türkeş; Türkiye’de medyanın öneminden bahsederek seçimlerle ilgili gözlemlerini anlattı.

Kadınların artık seçimlere daha çok dahil olduğunu ve seçim meydanlarında kadınları daha çok gördüğünü söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş; seçim gezilerindeki gözlemlerini “Seçim ziyaretlerinde ‘Hayırlısı olsun’ denilen yerden sana oy çıkması mümkün değil. Ben Elazığ’daki gezilerde Elazığ Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban hocamı kıskandım çünkü bazı yerlerde beni tanımadılar.” ifadeleriyle anlattı.

Ülke gündemindeki konulara da değinen Türkeş; merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili son gelimlerden muhakkak bir sonuç çıkacağını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş; “Vatandaş Tayyip’i bizden biri diyerek sevdi. Şimdi ise inanmakta zorluk çekiyorlar. Çünkü Başbakan ‘Vallahi billahi benim evimde para yok’ diyemiyor. Madem diyemiyorsun niye etrafına saldırıyorsun? İnsanlar arasında ‘Ben de Başbakan olsam götürürdüm’ diyen bir gurup var. ‘Kasımpaşalı helal olsun malı götürmüş’ diyen guruba 30 Mart’ta cevap verecek de bir millet var. Gözünü toprak doyursun Başbakan, ne yapacaksın o kadar parayı? Niye kuduruyorsun bu kadar? Bankalara da koyamıyor artık eve istifliyor. Durum bu derece vahim. Haram bu para vallahi billahi haram. Çocuklarını da ezmiş maalesef. ‘Senin paran’ diyor çocuk.” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecinde meydan meydan gezip konuşmalarında Fethullah Gülen cemaatini hedef aldığını dile getiren Türkeş, şunları kaydetti. "Bunlarla ilgili ağza alınmayacak her lafı söylüyor. Dedim ki herhalde elinde çok büyük deliller var. Bunun elinde bu kadar önemli, bu kadar ciddi şeyler olmasa bu kadar ağır lafı söylemez. Diyor ki 'sülük, kirli kanı emer. Bunlar ondan beter.' Bu, çok ağır laf. Merak ettim. Dedim ki herhalde ülkenin koskaca Başbakanı, bir de 'benim MİT Müşteşarım, benim valim' diyor. Babasının evinden getirmiş gibi. Emrinde de bu kadar adam olduğuna göre herhalde bir bilgisi, belgesi var ki bunları söylüyor. Sordurdum. Bugüne kadar meydan meydan gezip anlattığı o laflara rağmen cemaat aleyhine şikayet dilekçesi yok. Bu cemaatin suç işlediğine dair en ufak bir delil bulabilmiş değiller. Hakkında da herhangi bir yasal işlem yapmamış." Yerel seçimlere dikkati çeken Türkeş "Yerelde belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerine seçeceğiz. Size daha iyi hizmet nasıl verilecek, ona karar vereceksiniz ve onları tespit edeceğiz ama hepsinden önemlisi de bunların hesabının sorulması lazım. Kurban olayım şunlara bir hesabı soruverin" dedi.

Türkeş; twitter’ın kapatılması konusunda sorulan soruyu ise “Twitter’ın kapatılması başlı başına bir felaket. Şimdi biz Tayyip beyin beğenmediği Esat’la aynıyız.’ dedi.

ElazığBasın ve Medya Cemiyeti (EBMC) Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Koca ise; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkeş ve partisine seçimlerde başarılar diledi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom