Vali Koçak'tan EBMC'ye Ziyaret

Vali Koçak Geçtiğimiz Pazar Günü Elazığ Basın ve Medya Cemiyetini Ziyaret Etti

Vali Koçak'tan EBMC'ye Ziyaret Güncel
Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, geçtiğimiz Pazar günü Elazığ Basın ve Medya Cemiyetini Ziyaret Etti.
 
Vali Koçak’ı, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Koca ve cemiyet yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
 
“Elazığ’ın Sorunlarının Çözümünde Güç Birliği Oluşturmak”
 
Koçak, ziyaretinde cemiyetin Elazığ’a hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, cemiyetin kuruluşu hakkında bilgiler aldı.
 
Cemiyet’in kuruluş aşamalarını anlatarak Vali Koçak’ı bilgilendiren Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Koca, cemiyetin 8 ay süren istişare toplantıları sonrasında kurulduğunu ifade ederek, amaçlarının bu sektörde emek veren gazetecilerin hak ve hukuklarını gözetip, Elazığ’ın sorunlarının da çözümü noktasında güç birliği oluşturup ilgili birimlere ulaştırarak Elazığ’a hizmet etmek olduğunu söyledi.
 
“İyi Bir Yol Haritasıyla Yola Devam Edeceğiz”
 
Cemiyeti ziyaretlerinde çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Vali Koçak, şehrin gelişimi için fizibilite çalışmaları yaptıklarını, eldeki potansiyellerin envanterlerinin çıkarıldıktan sonra öncelikli sorunların ele alınarak iyi bir yol haritasıyla yola devam edeceklerini bildirdi.
 
“Önceliklerimizi Belirleyip, Üzerinde Yoğunlaşacağız”
 
Elazığ’ın birçok potansiyellerinin olduğunu, tarım, hayvancılık ve turizmin bunların başında geldiğini belirten Vali Koçak bütün bunlarla ilgili önemli bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek şunları kaydetti:
 
Şu anda yaptığımız çalışmalar sahip olduğumuz potansiyellerle ilgili. Geçmişte de birçok çalışmalar yapılmış Elazığ’ın kalkınmasına vesile olacak projeler geliştirilmiş. Elazığ Buluşuyor toplantıları yapılıp kitaplar yazılmış. İstatistikler çıkarılmış. Ama yarıda kalmış. Bütün bunların hepsini okuyorum. Bu çalışmalardan da yararlanarak kendimize bir yol haritası çıkaracak ve önceliklerimizi belirledikten sonra onun üzerinde yoğunlaşacağız.
 
Vali Koçak, her sektörde olduğu gibi basın sektöründe de rekabetten yana olduğunu söyleyerek, rekabetin her zaman iyiyi ortaya çıkaracağının altını çizdi.  

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom