'Harput Kebapçı Merkezi Değildir'

Çoban; Harput'un kebapçı merkezi gibi algılanmasını hazmedemiyorum

'Harput Kebapçı Merkezi Değildir' Siyaset
30 Mart’ta yapılacak olan seçimlere sayılı saatler kala temaslarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Bilal. Çoban, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen kahvehane toplantısına katılırken, Harput Derneği’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Fevzi Çakmak Mahalle’si sakinlerinin yoğun ilgi gösterdikleri kahvehane toplantısında değerlendirmelerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Bilal. Çoban, bu şehirde “Kral Çıplak” diyecek birinin olmadığını ve yapılan tüm olumsuzluklara herkesin göz yumduğunu kaydetti ve kendisinin halkın sesi olacağına inandığı için Belediye Başkan Adayı olduğunu söyledi.
 
Elazığ’ın belediyecilik hizmetlerinden yararlanamayan illerin başında yer aldığını kaydeden Çoban, Elazığ’ın tüm göstergeler bakımından dip yaptığını vurguladı.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Bilal. Çoban, daha sonra ise Harput Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Habip Karaçorlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Çoban, Elazığ’ın şekillenirken muhakkak Harput ruhu ile yoğrulması gerektiğine inanan bir Belediye Başkanı olacağını kaydetti.

Harput’un bugün içerisinde bulunduğu konumunun, marka değerini yansıtmadığını ve Harput’un “Kebapçı merkezi” olarak algılanmaya başladığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Bilal. Çoban, “Harput’un bu durumunu hazmedemiyorum” dedi.
 
Göreve gelmeleri durumunda, “Yeniden Harput” projesi ile Harput’u gerçek kimliğine kavuşturacaklarını kaydeden Çoban, bu konuda kaynağın da hazır olduğunu ifade etti.
 
Harput Derneği Başkanı Habip Karaçorlu ise yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı’nın bir şehir için çok önemli olduğunu vurgulayarak, Elazığ’ın geçmiş yıllarda bunun iyi örneklerini de kötü örneklerini de gördüğünü söyledi.
 
Elazığ’ın gelinen noktada sürekli gerilediğini sözlerine ekleyen Karaçorlu, “İnşallah 30 Mart Elazığ’ın yeniden canlanması için bir fırsat olur” dedi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom