Yanılmaz; Baskil Kayısısı Dünya Pazarında

Yanılmaz; 30 Ton Baskil Kayısısı İhracatı Yapıldı

Yanılmaz; Baskil Kayısısı Dünya Pazarında Siyaset
Elazığ’ın Baskil ilçesinde 40 yıllık bir özlemin mutluluğu yaşandı. Baskil Kayısısı markasıyla Avrupa’nın çeşitli ülkelerine 30 ton kayısı ihracatı gerçekleştirildi.
 
AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz da böyle güzel bir günde Baskillileri yalnız bırakmadı.
 
Yanılmaz, Baskil kayısısının dünya pazarına açıldığını ve marka değerinin olduğunu belirterek böylesine bir gururu yaşamaktan onur duyduğunu ifade etti.
 
40 yıllık özlemini çektiğimiz bir işi sizlerin huzurunda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat ise şunları ifade etti:
 
"Allah'a şükürler olsun dünyanın en kaliteli kayısısının Baskil adı altında ihracatını gerçekleştiriyoruz. Baskil kayısısı dünya pazarında hak ettiği yere gelecektir. Bugün iki konteyner 30 ton kapasiteli kayısının Avrupa'nın çeşitli ülkelerine ihracatını gerçekleştiriyoruz. Avrupa'daki marketlerde Baskil ismiyle kayısılarımız reyonlarda yerini alacak. Kendi ürettiğimiz kayısıyı yurt dışına ihraç etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle davetimize iştirak eden Elazığ Belediye Başkan Adayımız Mücahit Yanılmaz'a teşekkür ediyorum. Kendileri ilk günden beri Baskil kayısısının dünya pazarında yerini alması için mücadele etmektedir."
 
Elazığ’ın Baskil ilçesinde düzenlenen törenle Avrupa'ya ihraç edilen Baskil Kayısısı’na 30 Mart'tan sonra göreve gelmesi halinde de destek vereceklerini ifade eden AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz şunları söyledi: 
 
"Aday adaylığımdan adaylık sürecine kadar gerçekleştirdiğim bütün toplantılarda şehri bir bütün olarak ele alacağımızı ve ilçeleriyle birlikte yöneteceğimizi ifade etmiştim. Sadece Elazığ Belediye Başkanı değil bütün ilçelere yardım edeceğimizi söylemiştim. Elazığ’ı idare ederken sadece yol, kaldırım yapan bir belediyecilik anlayışını ortaya koymayacağız şehrin ekonomisini geliştirip zenginleştireceğiz. Elazığ Belediye Başkanı Baskil kaysısı ile ilgilenmiyorsa Elazığ'a başkanlık yapamaz. Arıcak’ın ters lalesiyle ilgilenmiyorsa, Hazar Gölü ile Karakoçan’ın kaplıcalarıyla dertlenmiyorsa Elazığ Belediye Başkanlığı yapamaz. 
 
Elazığ’ın bütün değerlerini öne çıkarıp dünyaya tanıtmalıyız. Baskil kayısısı 38 bin ton rekoltesi olan bir ürünümüzdür. Bugün itibariyle Baskil marka değerini taşıyan bir kayısımız var. Yurt dışına ihracatını gerçekleştiriyoruz. Buna destek olan Romanya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tamer Atalay Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bende bir dönem Romanya - Türkiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesiydim, birlikte çalıştık Romanya’ya çok sık gidip geldim. Romanya bizim kardeşlerimizin olduğu bir ülke. “Baskil Kayısısı” markasıyla Romanya’ya ihracatının yapılması çok önemlidir. Bugün tarihi bir dönüm noktasını yaşıyoruz. Baskil kaysısının ihraç edilmesi Baskil’in marka değeri olduğu anlamına geliyor. Bundan sonraki ürünlerin de Baskil’deki fabrikanın çalıştırılarak değerlendirilmesini ve gençlerimize istihdam oluşturmasını temenni ediyorum. 30 Mart’ta Allah nasip eder de Belediye Başkanlığı tevdi edilirse bütün varımızla yoğumuzla Elazığ’ın bütün gücünü Baskil için harcayacağımızı buradan ifade etmek istiyorum. Ve o zaman Baskil büyüyecek, gelişecek ve kalkınacak. Bizler Baskil’e her türlü yardımı ve desteği vereceğiz. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde Baskil’den dünyaya bu tür kayısı ihracatlarını gerçekleştiririz."
 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom