Yanılmaz Balkon Konuşmasını Yaptı

Elazığ'ın Yeni Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın Balkon Konuşması

Yanılmaz Balkon Konuşmasını Yaptı Siyaset

30 Mart yerel seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanlığına seçilen Mücahit Yanılmaz, seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından PTT meydanına gelerek teşekkür konuşması yaptı.

Yanılmaz, şöyle konuştu: “Aylar süren bir demokrasi mücadelesinin bu akşam sonuna geldik. Elazığ bütün kalbiyle bütün gönlüyle AK Parti dedi. Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu vesile ile bizi yoktan var eden yücel rabbime ne kadar şükretsem azdır: Hamd ediyorum. Şükrediyorum ve O’nun yüce Rasulüne bu meydandan selat ve selamlarımı gönderiyorum.

Bu şehri aynen kendi evladı gibi koruyan, ona kucağını açan, bu vesile ile ev ev gezerek cennet anaların ayaklarının altındadır inancıyla hareket eden hanım kardeşlerimi tebrik ediyorum, Allah onlardan razı olsun. Ve yine annelerimizi, bacılarımızı, büyüklerimizi bu şekilde gösterdikleri gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum: Allah onlardan da razı olsun. Bütün benliği ile bir ok gibi yerinden fırlayan, ben var dilen bütün genç kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Ve elbette bir teşkilat disiplini içinde hareket eden başta il başkanımız olmak üzere il yönetim kurulu üyelerimizi, merkez ilçe yönetim kurulu üyelerimizi, kadın kollarımızı, gençlik kollarımızı, mahalle temsilcilerimizi, sandık görevlilerimizi tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Evinde tespihini alıp gözlerinden yaş akıtarak dualarını bizden esirgemeyen isimsiz kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bütün bunlarla birlikte kalbi, gönlü, heyecanı ve her şeyi ile bizimle birlikte olan ancak aramızda bulunamayan ismini bilemediğimiz bütün gönüldaşlarımıza buradan selam gönderiyorum: Allah hepsinden razı olsun.

Bugün bir seçimin sonucunu yaşıyoruz. Bugün Elazığlı ben sevgiden yanayım, ben huzurdan yanayım, ben muhabbetten yanayım, ben çalışmaktan yanayım, ben icraattan yanayım dedi ve sandıklardan patlatırcasına AK parti çıktı.

Bugün sevgiyi, muhabbeti Elazığ’a yaymanın günüdür. Bugün Elazığ’da tarih yeniden yazılıyor ve Elazığ’a AK parti icraatı geliyor inşallah: Elazığ elbette geleceğe kucak açarken bir tarihi bu akşam yeniden yazdı. Cumhuriyet tarihi boyunca Elazığ bugün en yüksek oy oranıyla belediye başkanı seçti.

Elbette bu bir zaferdir. Büyük bir olaydır. Ancak biz komşusunu dahi rahatsız etmeyiz. Sakın ha bu galibiyeti başka anlamlara getirmeyelim. Buradan evlerimize gidelim ve şükür namazı kılalım.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom