Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü

Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen yemekte, şehit aileleri ile gazi ve emekli emniyet personelleri ile bir araya geldi.

 Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü Güncel

Sultan Sarayı’nda düzenlenen programa Vali Ömer Faruk Koçak, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, ETSO Başkanı Ali Şekerdağ, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit aileleri, gazi ve emekli emniyet personelleri ile emniyet mensupları katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Elazığ’ın polis teşkilatına en çok polis veren illerin başında geldiğini belirterek, “Görevlerini yerine getirmek için zaman mevhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile çalışan çok değerli emniyet mensuplarımız yeri gözünü kırpmadan canlarını ortaya koymakta, mukaddes bildiği görevi uğruna şehit veya gazi olmaktadır. Emniyet Teşkilatımız çok büyük bir ailedir.Bu ailenin ferdi olan sizlere kapımızın her zaman açık olduğunu,her zaman siz değerli ailelerimizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.”dedi.

Emniyet teşkilatının ülkemizin en köklü kurumlarından biri olduğunu belirten Vali Koçak,“Türk polis teşkilatının kuruluşunun 169. Yılı münasebetiyle şehit yakınlarımızla, vazife malulü arkadaşlarımızın yakınlarıyla ve onlarla bir arada olmayı her vesile ile kendine görev edinmiş ilimizin yöneticileri ile hep beraberiz. Polis teşkilatımız Osmanlı imparatorluğundan devraldığımız ülkemizin en köklü teşkilatlarından biri. Sadece köklü olmakla kalmayıp evlerimizde ve işyerlerimizde huzur içerisinde yaşamamızı sağlayan, kendi mutluluğunu toplumun mutluluğu için feda etmeyi beceren, kendi rahatını toplumun rahatı ve huzuru için feda edebilen bir teşkilat. Bunun için kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.Ben 169. yılın ve önümüzdeki 170. yılın  ve 270 ve 370. yılın  polis teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyor,bundan sonraki yıllarda da tüm teşkilat mensuplarımıza başarılar diyor, aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu günler temenni ediyorum.”dedi.

Düzenlenen gece yapılan yemek ikramı ve İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından yapılan dua ile son buldu.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom