Üzümlü Kız Yurdu İçin Son Hazırlıklar Tamam

Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Üzümlü ilçesine yapılacak olan kız yurdu ile ilgili son durum değerlendirmesi yapmak üzere Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'yı makamında ziyaret etti.

Üzümlü Kız Yurdu İçin Son Hazırlıklar Tamam
Erzincan
Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Üzümlü ilçesine yapılacak olan kız yurdu ile ilgili son durum değerlendirmesi yapmak üzere Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’yı makamında ziyaret etti.

Kredi Yurtlar Kurumu’nun çalışmaları ile ilgili Başkan Sazlı’ya bilgiler veren Sarıçiçek ardından yakın zamanda proje müşavirlik ihalesine çıkılacak olan kız yurdu için Başkan Sazlı ile değerlendirme yaparak Üzümlü Belediyesi tarafından kız yurdu için tahsis edilen arsasında son durumu görüşüldü.

Üzümlü’de yurt sorunu kalmayacak

İl Müdürü Sarıçiçek, ziyaret hakkında yaptığı açıklamada “Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü olarak yaptığımız çalışmalar ve Üzümlü ilçesinde yapımına başlayacağımız olan kız yurdunun son durumunu görüşmek üzere bugün Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Sazlı’yı ziyaret ettik. Kız yurdumuz için arsa tahsisi Üzümlü Belediyesi tarafından yapıldı ve projesi tamamlandıktan sonra temeli atılacak. 250 öğrenci kapasiteli yurdumuzu inşallah en kısa zamanda tamamlayarak hizmete açacağız. Bu yurtla birlikte ilçede yurt sorunu ortadan kalkacak. Bizlere yaptığımız çalışmalarda destek olan Üzümlü Belediyesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Üzümlü’ye hayırlı olsun

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Sazlı ise “İlçemizde bulunan meslek yüksekokulunda eğitim gören öğrencilerimizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yurt ihtiyacını gidermek amacıyla göreve geldiğimiz günden itibaren çalışmalar yapmıştık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda belediyemiz tarafından tahsis edilen arsaya 250 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu yapılması kararı alındı. Yaklaşık 3 milyon 200 bin TL’ye maal olacak olan bu yurt için çalışmalar en kısa zaman içinde başlayacak. Bugünde İl Müdürümüz Fevzi Sarıçiçek ile projenin son durumunu değerlendirdik. Bu güzel yatırımın ilçemize hayırlı olmasını diliyor emeği bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...