Bakanı Mehdi Eker Elazığ'a Geldi

Bakanı Mehdi Eker bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi

 Bakanı Mehdi Eker Elazığ'a Geldi Güncel

Diyarbakır’dan Elazığ’a gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i havalimanında Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri karşıladı.

Havalimanında bir açıklama yapan Bakan Eker, “Geçtiğimiz Perşembe günü Malatya’da bazı incelemelerde bulundum. Sadece iki yerde değil, Türkiye’de yaklaşık 40 küsür vilayetteki 20’ye yakın meyve çeşidinde don hasarı meydana geldi. Onunla ilgili hasar tespitleri ayrıntılı bir şekilde yapılıyor. Onun tamamlanmasına müteakip bir değerlendirme yapacağız. Gerek bu son 29 Mart ile 4 Nisan tarihleri arasında vuku bulan don gerekse yine bazı bölgelerde dolu, fırtına, sel bunların hepsi tarım sigortası kapsamında, sigorta bunların tamamını kapsıyor. Çiftçilerimizin sigorta tutarının yarısını da biz veriyoruz. Dolayısıyla bunu bir kez daha bu vesile ile söylemek istiyorum. Tabi ki geçmiş olsun dileklerimi bildiriyorum. Hasar tespitinden sonra da gerekli çalışmaları yapacağız.” dedi.

Bakan Eker, geçtiğimiz günlerde vefat eden Elazığ’ın manevi kanaat önderlerinden Molla Bahri Tunç’un taziyesine de katılacaklarını belirterek “Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum. Benim yakın bir çalışma arkadaşımın babası bölgenin maruf, tanınan, bilinen âlimlerinden müderrislerindendi. Mekânı cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Tüm ailesine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

Bakan Eker açıklamasının ardından Ulukent Mahallesindeki Molla Bahri Camiine giderek Merhum Mola Bahri Tunç oğlu Ahmet Cemil Tunç’a ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom