ASKON’dan Kınama...!

Anadolu Aslanları İş Adamaları Derneği Elazığ Şube Başkanı Taylan ÖZDAL, Mısırda Müslüman Kardeşlere verilen idam cezaları ile ilgili olarak tepkilerini gündeme getirdi.

ASKON’dan Kınama...! Güncel
ASKON (Anadolu Aslanları İş Adamaları Derneği) Elazığ Şube Başkanı Taylan ÖZDAL, Mısırda Müslüman Kardeşlere verilen idam cezaları ile ilgili olarak tepkilerini gündeme getirdi. Konuyla ilgili olarak ASKON’dan yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
 
 “Mısır’da bir darbe yapılmıştır. Darbeyi General SİSİ namıyla tanınan Genel Kurmay Başkanı gerçekleştirmiştir. Maalesef bütün darbecilerin yaptığı gibi bu darbeci de köhnemiş metotlara başvurarak Mısır halkını baskı altına almaya ve darbesini yerleştirmeye çalışmaktadır.
 
 Bunun için tüm normal gelenekleri ve uygulamaları kaldırmış hepsinin yerine adeta olağan dışı vahşi kuralları yerleştirmeye başlamıştır. Bunların başında da mahkemelerin darbe isteklerini yerine getirmekle görevli kurumlar haline getirilmesi yer almaktadır.
 
 Demokratik yollarla iktidara gelen ve ağırlığını Müslüman Kardeşlerin oluşturduğu partinin mensupları, siyaseten mahkum edilmiş ve önde gelenlerine ağır cezalar öngörülmüştür.
 
 Bütün suçları siyasi bir mücadele vermek ve iktidara gelmeyi başaracak kadar halkla beraber olmayı başarmak olan bu insanlar, darbe mahkemeleri tarafından idam cezalarına mahkum edilmişlerdir. 
 
 Halen 529 idam cezası verilmiş bu cezaları yeni davalar takip etmeye başlamıştır. Kınıyoruz.
 
 ASKON olarak bu kararları kınıyoruz. Darbecileri ve onların borazanı tüm kurumları kınıyoruz.
 
 Demokrasi iddiasında olup, sandıktan beklemedikleri görüşlerin çıkması durumunda derhal darbeci kesilen tüm sahte demokratları kınıyoruz.
 
 Bu çılgın haksızlıklara eşsiz destek sunan batılı tüm ikiyüzlü demokratları kınıyoruz.
 
 Bu zalim darbecileri tarih önünde, bir an önce kendilerine gelmeye davet ediyoruz. Unutmamalılar ki, mezarlıklar onlar gibi yığınla zorbalarla doludur. Hiç birinin ne hükümranlıkları ne de devletleri yaşamaktadır. Sadece ve sadece zulümleri dilden dile dolaşarak kahırlarını pekiştirmektedir.
 
 ACİL ÇAĞRIMIZDIR!... Bir an önce tüm uluslararası kurumlar harekete geçmeli, bu çılgın hukuksuzluğa karşı gereken tedbirleri almalı ve bu darbe yönetiminin geri dönülmez bir hata yapmasına fırsat vermemelidir. Yeryüzünde zaten yeteri kadar hukuksuzluk var. Onlara yenilerinin eklenmesine asla imkan tanınmamalıdır!...

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler