LYS'de 51 öğrenci ve 129 derece

Elazığ Fem Dershanesi LYS'de 51 öğrenci ve 129 derece ile büyük başarı sağladı

 LYS'de 51 öğrenci ve 129 derece Güncel

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’nin (ÖSYS) İkinci basamağı olan Lisans Yerleştirme sonuçları açıklandı.

Açıklanan sınavda Elazığ Fem Dershaneleri öğrencileri tarihi bir başarıya imza attı. Türkiye ilk 500 sıralamasın da 19 öğrenci ve 55 derece, Türkiye ilk 1000 sıralamasında ise 32 öğrenci 74 derece ile büyük bir başarıya imza attı.

Ufuk Fem Dershanesi şube müdürü Fatih Mehmet General yaptığı açıklamada, Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin (ÖSYM)ikinci basamağı olan Lisans Yerleştirme sonuçları açıklandı.

Elazığ Fem Dershanesinin 1991 den beri şampiyon öğrenciler çıkardığını ifade eden General, “2013 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) bu yıl hem kitlesel hem de ferdi başarılara imza atmıştır “dedi. 

General, 2013 LYS’ de Türkiye’de ilk 500 sıralamasında 19 öğrenci ve 55 derece ile Türkiye ilk 1000 sıralamasında ise 32 öğrenci ile 74 derece elde ettiklerini belirtti. 

General, Fem Dershanesi Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Büşranur Ayyyıldız’ın Dil-3 puanında Türkiye 8.si Elazığ 1.si ve Özel Yavuz Selim Koleji Öğrencisi Rıdvan Türkmen ‘in ise yedi dalda Elazığ birincisi olduğunu kaydetti.

Gidilmeyecek ve okunmayacak bölümlerin kesinlikle tercih edilmemesi gerektiğine dikkat çeken General, sonra ki dönemlerde öğrencilerin puanlarının kesilmesinden dolayı öğrencilerin daha sonra okumak istemediği bölümü tercih etmesi öğrencinin geleceği açısından risk oluşturduğunu belirtti.

Çocukların geleceğini işin uzmanına sormadan riske atılmaması gerektiğini ifade eden General, “Bu tercihleri çocukların meslek hayatını belirleyecektir” dedi.

General, “Sınavlarda istediği neticeyi alamayan öğrenciler için sınavın erken açıklanmasının avantajdır. Bilgiler unutulmadan hemen çalışılarak öğrencinin yaz dönemini güzel değerlendirmesi ile önümüzde ki sene daha güzel bölümlere yerleşme şansı bulacaktır” şeklinde konuştu.

Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Dil-3 puanında Türkiye 8.si Elazığ 1.si Büşranur Ayyyıldız, “ilkokuldan beri dil okumak benim hayalimdi ve bu hayalime ulaştığım için çok mutluyum” dedi.

Öğretmenlerine, ailesine ve herkese çok teşekkür ettiğini belirten Ayyıldız, Fem Dershanesin de ki öğretmenlerim beni çok iyi yönlendirdiler onlara da çok teşekkür ediyorum.

Çalışma döneminde çok stresli bir geçirdiğini ifade eden Ayyıldız, çalışmalarının meyvesini verdiği için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Özel Yavuz Selim Koleji Öğrencilerinden yedi dalda Elazığ birincisi olan Rıdvan Türkmen ‘in ise, Asıl başarısının hocalarının ve ailesinin olduğunu ve onların dediklerini ve yönlendirmeleri yaptığını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom