Kutlu Doğum Haftası Başladı

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin 1443. Yıldönümünü Elazığ'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kutlu Doğum Haftası Başladı Güncel
Elazığ Ticaret Borsasında düzenlenen açılış programına Elazığ Vali Vekili Mesut Gençtürk, Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, F.Ü Rektörü Kutbettin Demirdağ, İl Müftüsü Peyami Güngör, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
 Programda konuşan Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, “Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimizin miladi takvime göre 1443. Doğumu vesilesi ile 1989 yılından itibaren bir hafta olarak kutlanan kutlu doğum haftasını bugün açılışını yapıyoruz. İl müftülüğü olarak bu hafta boyunca çeşitli etkinlikle bu haftayı kutlayacağız: Gayemiz Peygamberimizi anlam, hatırlamak. O'nun ahlakını kendimizde örnek almak, O'na benzemeye çalışmak, O'nun izinde yürümektir. Bütün bu etkinliklere bütün vatandaşlarımız davetlidir: Bu hafta vesilesiyle diyanet işleri başkanlığımızca bu yılın konusu din ve samimiyet konusu üzerinde olacaktır. Çünkü zamanımızda en çok muhtaç olduğumuz konulardan birisi de samimiyettir: Peygamberimize kime karşı samimiyet diye sorulduğunda, Peygamberimiz öncelikle Allah’a karşı samimi olmak, O'nun kitabına karşı samimi olmak, O'nun peygamberine karşı samimi olmak ve bütün insanlara karşı samimi olmak diye ifade etmiştir. Onun için bu hafta boyunca bu konu üzerinde durulacaktır. Ben borsa başkanımıza her yıl olduğu gibi bu etkinliklerde bizimle beraber olduğu için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu haftanın memleketimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
 
Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise konuşmasında: “Peygamber efendimizin Kutlu doğum haftası nedeniyle peygamberin sevgisi için hepimiz buradayız. Allah tekrarını inşallah nasip eder. Peygamberimizin ruhu da şad olsun” şeklinde konuştu.
 
Program,  il müftüsü Peyami Güngör tarafından yapılan dua ve ikramla sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom