Mısır'daki İdam Kararları Protesto Edildi

Mısır'da 529 kişi hakkında çıkan idam kararı Elazığ'da da protesto edildi

Mısır'daki İdam Kararları Protesto Edildi Güncel
Elazığ’daki Birçok STK gençlik kollarının katılımıyla gerçekleşen gösteri için PTT Meydanı’nda yaklaşık 2000 kişi toplandı.
 
Elazığ PTT meydanında toplanarak Mısır’daki darbenin mimari Abdülfettah Sisi hakkında ‘Katil Sisi’ ‘Zalimler için yaşasın cehennem’ ‘ Biz Mursinin Askerleriyiz’ ‘Cihad’a selam direnişe devam’ diye slogan atan eylemciler, tekbirlerle Öğretmen evi önüne kadar yürüdüler. Burada dualarla başlayan eylem, Mısırdaki Mahkeme temsili olarak canlandırılarak devam etti.
 
Kimi göstericilerin darbeyle görevinden edilen Muhammed Mursi posterleri taşıdığı görülürken, kimi eylemcilerin kefeni temsilen beyaz kıyafetlerle protestoya katılımı dikkat çekti.
 
“Yaz aylarından bu yana Mısır’daki darbeye karşı çıkanlar bu sefer idam kararları dolayısıyla sokakta. İnsanlar Mısır’da verilen idam kararlarının geri alınmasını istiyor.”
 
Söz konusu idam kararları, Bursa, Kayseri, Rize, Nevşehir, Erzurum Samsun, Giresun, Diyarbakır, Elazığ, Bingöl, Sivas, Antalya, Yalova gibi  birçok kentte de protesto edildi.

Kaynak : Arzu Akın
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom