Vali Koçak'ın 23 Nisan Mesajı

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Koçak'ın 23 Nisan Mesajı Güncel
Vali Koçak mesajında şunlara yer verdi;
 
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 94. yıl dönümü ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını  büyük bir coşku ve gururla kutladığımız bugün sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihinin değil,   aynı zamanda millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür.
 
         O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelleri atılırken,  geleceğemizin teminatı olan çocuklarımız unutulmamış, onlara karşı duyulan güvenin bir ifadesi olarak bu bayram armağan edilmiştir.
 
Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda dünyadaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendiği gündür. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanı, milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik-beraberlik içinde çok çalışarak daha mamur hale getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmek hepimizin en büyük hedefidir.
 
Bu vesile ile  Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclis'te görev yapan üyeleri, kutsal değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  tüm çocuklarımızın birlik, beraberlik, esenlik içerisinde nice 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarına erişmelerini diliyorum.” dedi
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom